tema: Fahrenheit
Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2007, 11:40   #102
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

E moram da napisem par stvari posto sam fan Quantic Dreams-a (developeri) i njihovih igara, iako sam igrao samo dve .
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo. Inace Quantic Dream su radili i animaciju i CG efekte za film Immortel (Enki Bilal aka Enes Bilalovic) a sada spremaju neke nove projekte (Heavy Rain itd). Ok, offtopic.

Fahrenheit je bila zamisljena kao epizodna igra (recimo Half-Life 2) pa je cela prica imala epski karakter, sa mnogo vise sati igranja, mnogo vise stvari i (sto je najvaznije) sa mnogo povezanijom i smisljenijom pricom. Nazalost, u vrlo kasnim stadijumima izrade je odluceno da igra bude bez epizodnih nastavaka (katastrofalno s jedne strane, al drago mi je sto nisam morao da cekam mesecima da saznam kraj). Ovo je i razlog zasto je prica tako istumbana pred kraj igre. Iskreno, meni je trebalo neko vreme, surfovanja za informacijama itd da zapravo skapiram sve krajeve i pricu onako kako treba (recimo, ako niste provalili, oni gavrani koje se pojavljuju tokom igre su "agenti" onog cyber AI bica). Ja sam malo pristrasan po pitanju Fahrenheit-a pa mi je igra stvarno sjajna, uprkos svim manama (a ima ih) jer su developeri pokusali da idu korak dalje i da promene nesto u svetu igara, sto je redak slucaj danas.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
zoran845 (3.9.2007)