Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2011, 16:52   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Nešto o igri (drugi deo)

Zagonetke su najbolji deo ove avanture: jeste da se u svakom poglavlju javlja isti šablon, ali su načini na koji prikupljate ključne predmete, njihovo kombinovanje i "master zagonetka" uvek drugačiji i veoma originalni. Problem je (samo?) u tome što nema baš mnogo naznaka šta i kako valja da oposlite pa će vam (naročito u drugom delu, kada pravo avanturisanje počinje) biti veoma teško da shvatite kojim putem i zašto treba ići.

U igri ima puno dokumenata (novina, računa, uputstava, omanjih knjiga, dnevnika, imejlova, ma svašta) koje morate da pročitate, tako da se solidno baratanje engleskim jezikom (kao nužnost) podrazumeva. Uzgred, ako ste mislili da se engleski teško čita, sačekajte da vidite kakav je u tom pogledu velški/keltski!

Ova avantura je plod (velikog i očiglednog) rada i ljubavi nekolicine entuzijasta (malo me po uloženoj energiji i ambijentu & atmosferi podseća na AMBER: Journeys Beyond) i ne treba o njoj previše oštro suditi, onako kako se prosuđuju mega avanture, plodovi rada desetina (bolje plaćenih) profesionalaca.

Zaključak: preporučujem "Rijanon(u)" za igranje.

Spoiler za napomenu:
P.S. Nešto nisam pri vremenu, tako da ne mogu da prenesem na papir (tačnije na hard disk) baš sve utiske o ovoj veoma dobroj igri. Da budem iskren, oklevao sam da ovde objavim bilo šta od beležaka napravljenih uz igranje, te je prošlo skoro mesec dana od završetka plesa i dosta toga sam već zaboravio.

Od koga je - dobro je, za koga je - još je i bolje.

Molim onoga ko to može da ispravi naslov teme (treba onako kako je boldovano napisano u mojoj prvoj poruci, a ne blago zbrdazdolisano kako je napisala Sanijela).

Poslednja ispravka: zoran845 (7.7.2011 u 17:09)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (15.7.2011)