Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2010, 19:40   #368
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sa stidom moram da priznam da sam odigrao vrlo malo klasika koje je izdala ova kuća (Sierra, prim. aut.), pa me vest da ću to (koliko sutra) moći da uradim uz pomoć ScummVM-a iskreno raduje
Odlicna prilika da i ja izjadam svoje Sijerolike grehe

Naime, koliko god to nepravedno zvucalo za mene su sinonimi Sijerine radinosti njihovi kasniji izdanci iz CD ere kao sto su Gabriel Knight 2 i Phantasmagoria pa tek onda raniji "Questovi" i igre sa disketa.

Ove novije cak smatram i "boljim" a razlog je naravno prost jer vecinu starih nisam ni igrao, ocito razmazen prvobitnim igranjem njihovih kasnijih i vise "user-friendly" avantura.

U ovom smislu, Lucasove igre su mnogo vise "igrivije" (ne nuzno i bolje) za danasnjeg prosecnog avanturistu iz prostog razloga sto su blize danasnjem defaultu gde su hot spotovi obavezni, gde retko ima umiranja, gde nema dead-endova i slicno.

Recimo, igrao sam Larija 1 (1987.) i Gold Rush (1988.) i koliko god te igre imale svoj smek sa upisivanjem naredbi ili zivahnim i slobodnim okruzenjem pre cu izabrati da igram Larija 7 ili nesto slicno zbog komfornije izvedbe.

Mislim da je "pametni kursor" jedna od stvari koja me je najvise razmazila i da mi teze pada manuelno menjanje kursora i nedostatak hot spotova. Naravno, pitanje je sta je tu zapravo ispravno, ako bi smatrali da je u tom slucaju interaktivnost jos veca kada sami treba da uocite sta je bitno na ekranu.

Samim tim je i tezina, odnosno vreme potrebno za igranje drasticno vece - ako mi neko kaze da je presao Monkeya 1 ili 2 bez resenja reci su "Wow, svaka cast" ali ako mi kaze da je presao Conquest of the Longbow smatracu ga najvecim avanturistom ikad ili teskim lazovom

Posto nemam nista protiv teskih (logicno teskih) a ni dugackih avantura onda je to sigurno stvar navike i afiniteta svakog igraca. Opet, da me pita neko da li je bolji Lukas ili Sijera ne bih umeo da dam odgovor iako cu pocetniku pre predloziti Monkey ili Day of the Tentacle nego vecinu Questova, Gabriel Knight 1 i slicne iako to nista znaci za kvalitet tih igara, njihovu sjajnu pricu, bajkovitost i ostale kvalitete.

Poslednja ispravka: dijego_ (31.7.2010 u 19:56)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke