Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2010, 15:19   #371
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

danas sam resio jednu od najboljih zagonetki u poslednje vreme - naime skinuo sam zapakovane RAR fajlove kojima genijalni postavljac na nekom forumu nije ostavio sifru za otvaranje i taman kad sam hteo da stisnem DELETE rekoh: cekaj bre, sta je ovo za nas avanturiste

onda je sve sto je trebalo bilo da ime postavljaca poruke napisem obrnuto, da ih pretvorim u brojeve po atlantidskoj abecedi i njihov zbir pretvorim u odgovarajuci simbol po majanskom kalendaru, cije bi ime predstavljalo i sifru.

ipak, nije bilo to nego je ime originalnog "pakera" bilo napisano u samom imenu fajla bila sto je i bila sifra, ali sam se svejedno sjajno osecao

ali i zapitao zasto developeri malo ignorisu provaljivanje sifara i slobodnog zakljucivanja kada su zagonetke u pitanju, jer na prvu ruku mogu da se setim samo Frogwaresovih Serloka sa upisivanjem odgovora. Ovde iskljucivo mislim na to kada jednostavno morate da upisite "exactly" tacnu rec i tu NE RACUNAM kada upadnete na kompjuter gde treba da razbijete sifru a igra vam ponudi tri moguca odgovora od kojih je jedan pravi

Ne mislim samo na provaljivanje sifara, nego recimo u Serloku u jednom delu vi ste morali da napisete ime sledece lokacije gde cete se uputiti na osnovu nekih dokaza, mape i slicno
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Highlander (7.8.2010)