Prikaz jedne poruke
Stara 24.5.2015, 15:09   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom A4TECH XL-747H X7 Blue - Oscar edition

Došlo je vreme da se stari miš pošalje u zasluženu penziju. Odlučio sam se na model iz naslova na predlog drugara koji ima stariju verziju ovog modela i koji o njemu ima samo reči hvale.

Miš dolazi u interesantnom pakovanju a sa kutije me je popreko pogledao Sem Fišer koji samo što mi nije rekao "Hey pall, you did a nice chioce". Ako tako kaže Sem onda nema greške, je li tako? U pakovanju pored miša dolazi disk sa drajverima i rezervne teflonske klizne površine. Ima ih 8 a na poleđini stoji logo 3M što govori da ništa nije prepušteno slučaju. Miš inače ima na sebi 4 klizne površine tako da je jedna briga manje na duže staze.

Miš je malo veći što je za mene odlično ali za nekog sa malom šakom možda će predstavljati problem. Završna izrada je odlična, svi spojevi su precizni i miš deluje kompaktno i vidi se da je predviđen za vrhunska maltretiranja. Sa leve strane je deo predviđen za palac obložen grubom rebrastom gumom dok je sa desne deo predviđen za domali prst od blago teksturisane plastike. Levi i desni klik su blago udubljeni na sredini tako da miš u ruci stoji kao saliven.



Miš ima 7 tastera. Levi i desni klik su tu, skrol takođe. Točkić skrola je obložen gumom. Za palac su predviđena dva tastera jedan pored drugog. Pored skrola tu su još i "treble" taster ispred skrola i blago levo ka kažiprstu (za dešnjake) i iza skrola svetleći taster za promenu dpi. Svi tasteri i skrol su odlično podešeni u smislu da je klik dubok tačno koliko i treba. Zvuk koji se pri tom čuje je manje-više klasika. U principu kao i svaki mikroprekidač. Ni previše bučan, ni tih.

Sa donje strane su 4 klizne površine o kojima je bilo par reči. Optika je Avago3060 ili 3080 koju koriste i mnogo skuplji miševi. Tu je okrugli poklopac koji kada se odvije krije svojevrsni šaržer sa 7 tegića ukupne težine 19,5 grama. Svaki teg ima gumeni prsten oko sebe tako da je nemoguće da se sam pomeri a sam šaržer ima svoje ležište tako da ma koliko da se miš cima nema nikakvog pomeranja tegova. Sa svakim tegom manje razlika je osetna i potrebno je samo odrediti težinu po želji. Tastera ispod miša za antivibrate kontrolu nema. Ovo je nova verzija miša i pomenuta kontrola se podešava softverski a za to je potreban drajver.



Miš je u osnovi plug&play za osnovne funkcije. Kabl je obložen tkaninom i dugačak je 1,8m a usb konektor je pozlaćen. Po priključivanju na računar windows će instalirati osnovne drajvere ali da bi miš funkcionisao kako treba potrebno je instalirati njegove originalne drajvere. Dakle disk. Po instalaciji drajvera se da primetiti da je sve tu osim antivibrate kontrole. Drajveri na disku nemaju podršku za jednu od osnovnih funkcija miša već je neophodni drajver potrebno skinuti sa oficijelnog sajta odavde. Što me navodi da je A4TECH ovde napravio propust i naštancane diskove za stariju verziju miša ubacio i za ovaj ali nigde nije naznačio da je disk zapravo neupotrebljiv i da je potrebno posetiti zvaničnu stranicu ili da je negde ostavljen link. Na netu je mnogo razočaranih kupaca koji su neko vreme bili u obmani da su kupili miš koji i pored natpisa na kutiji zapravo nema antivibrate kontrolu, jer dugmeta ispod nema a nema ni objašnjenja.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Sh0m1 (25.5.2015)