Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2017, 13:41   #13
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Pokušavam da napišem neki text za svoj blog koji se tiče game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih medjutim kako nisam u dovoljnoj meri opskrbljen informacijama (pogotovo kada su 80-te u pitanju) cenio bih svaku informaciju koju neko može da mi da. Bili bi ste naravno navedeni imenom u textu i citirani.
Elem, podrazumevaju se naravno samo prava takmičenja ili ti nagradna takmičenja propraćena medijski. Znam da smo 90-ih imali "PC klince" koje je vodio Nenad Nenadović na Pink-u koji su kasnije prerasli u Sega a zatim Nintendo klince a tu je bilo i jedno veliko PC takmičenje u Domu Sindikata u Beogradu neke '94 ili '95 na kom se igrao Aladdin, Raptor: Call Of Shadows i Heretic u finalu u LAN-u. Na tom sam takmičenju učestvovao i došao do finala ali sam ispao jer su neki likovi koristili cheat-ove, sećam se da sam isfrustriran napustio event pre kraja i otišao kući Bilo je kasnije i još jedno takmičenje u Hali Pionir u Sega Mega Drive igrama, tu sam isto učestvovao i izgubio u nekom valjda polufinalu u Mortal Kombat III okršaju od tada famoznog Čede, kralja Sega Klinaca No da ne davim sada previše, bacite svaki info koji imate, zahvaljujem unapred svakome.
Bio na oba ova takmicenja Nisu varali ljudi, secam se za Aladina da su lomili lonce sabljom i tako skupljali poene, prvo su diskvalifikovani, a kad je ta odluka ponistena, svi su krenuli da lome lonce ahahah... Onda je uvedeno ad-hoc pravilo: ako dodjes do 2. nivoa, prolazis u sledece kolo takmicenja. Mislim da je to takmicenje organizovao grad Beograd. A na PC klincima se igrao Jungle Book u prvom kolu, cini mi se. Pored ovih takmicenja, bilo je i prvenstvo u Duke Nukem-u, kao i neka mala takmicenja lokalnog tipa (npr. u igraonici Monolith sredinom devedetih, gde su imali umrezene dve 486-ice i dva Pentiuma). A takmicenja 80-tih, e u to cisto sumnjam...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
pedjosav (25.8.2017)