Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2011, 23:52   #75
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Treba mi predlog, ja sam tek poneke avanture odigrao i sad bih voleo da probam jos nesto pa mi trebaju predlozi posto bas i nisam upoznat sa zanrom.

Zanimaju me avanture koje su vise straightforward, da se tako izrazim, kao recimo Fahrenheit ili Indigo Prophecy, kako se vec zove, odnosno avanture gde nema zagledanja bas u svaki ugao da nadjes predmete, gde nema ogromnog inventara od po 20+ predmeta gde nema preteranog kliktanja da vidis da li neki predmet iz inventara moze da se kombinuje sa drugim itd...

Kod Fahrenheita mi se svidelo to sto je (bar u prvoj polovini igre) sve manje vise logicno. Kada se recimo probudis noc posle ubistva, sasvim je logicno da treba da sakrijes krvave mrlje na krevetu, stavis krvavu odecu na pranje i zavijes ruke.

S druge strane, probao sam recimo igru The Longest Journey za koju sam procitao da je izvanredna avantura i odustao sam maltene na samom pocetku. Sve je islo jos i nekako dok nisam dosao do dela gde nisam imao pojma sta da radim, a kada sam pogledao walkthrough, saznao sam da treba da pokupim bombonu, otvorim je i iskoristim je na banderi da bi nestalo struje i onda neki tip koji je tu stajao ode i igra se nastavlja (nesto slicno, davno je bilo). To po meni nema veze s vezom i logikom.

Igra moze da bude vise ili manje arkadna, iz prvog ili treceg lica itd... ali bih zeleo dobru pricu i "straightforward" gejmplej, ako me razumete sta hocu da kazem.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke