tema: Next Life
Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2008, 1:24   #10
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Next Life

Moja rutina na ovom forumu, je da kada predjem neku avanturu bacim koju rec ili dve o njoj .
Dakle predjoh Next Life. Utisci su zanimlnjivo isti kao za Cula Innatu, dakle mnoge stvari u ovoj igri nerviraju, i da mi je pri ruci bila neka odlicna avantura (SHvsAL ili nesto slicno tog kvaliteta) ja ove dve igre sigurno ne bih igrao.
Dakle treba istrpeti sve mane ove igre kako bi se otpratila fenomenalna prica .
Ne kazem da je samo prica plus u ovoj igri, tu je i odlicna grafika (samo za zokija ), ali i neke stvari/zagonetke (gameplay u jednom delu igre) kakve ja do sad nisam vidjao, a igrao sam dovoljan broj avantura do sada, da bih mogao sebe zvati iskusnim avanturistom.

Dakle prica ukratko (bez vecih spoilera) je
Spoiler za deo price:
da ste u ulozi Adam-a, koji gine u saob. nesreci i budi se na nekom ostrvu. Nije ziv, ali nije ni mrtav, rece neki cupavi bogomoljivi lik da su verovatno na cistilistu (purgatory), ali ovde Bog nije umesao svoje prste . Pored njega nalaze se jos neki likovi koji su takodje zavrsili kao Adam, ima i jedna zena Danica ni manje ni vise nego iz Bosne. Posle odredjenog vremena zvono na ostrvu se oglasi i svi stanovnici automatski zaspu i tada pocinje igranje Adamovih nocnih mora
.

Postoje losiji i bolji delovi igre. Najlosiji deo igre je pocetak svakog dana na u spoileru pomenutom ostrvu, gde bukvalno nema nekih vecih/boljih zagonetki vec se treba "samo" setati od jedne do druge lokacije, pricati sa ljudima, uglavnom bas dosadan deo.
Ali su tu zato nocne more (strah od visine, mrtvacnica i saob. nesreca) i one su najbolji deo igre.
Recimo nocna mora sa kolima (saobracajna nesreca) (3. slika dole sleva na desno) donela je meni do sada nevidjen gameplay u nekoj P&C avanturi, gde imate vise ciljeva i morate ih sve uraditi, ali svaka akcija za neki cilj oduzima odredjeno vreme, pa se vreme za resavanje drugih ciljeva smanjuje. Tako da tu treba dobro razmisliti sta prvo pa drugo pa trece uraditi. Samo blejanje na odredjenoj lokaciji ne odnosi vreme, vec odredjena akcija (npr uzimanje necega iz nekog ormara ili slicno). Odlicno !

Jos neke mane: igra pati od zestokog pixel huntinga , dakle saranje misem po ekranu je neizbezno, jer predmeti/akcije koje treba (pod)uzeti se ne isticu na ekranu. Takodje tu je i kao u pucachinama - nivo zdravlja (healtha) i da bi njega odrzavali morate jesti cokoladice i piti vodu, a neka fizicka aktivnost smanjuje healt, potpuno debilno sto je to ubaceno, ali dobro, ne smeta toliko.

Vidi se da je igru radila manja ekipa, malo je sve nezgrapno uklopljeno, ali vredi igrati. Nije kao Darkness (mada su nju radili manji broj ljudi, beshe cela 3 co'eka ), verovatno ni na nivou Sherlocka, ali...

... ipak topla preporuka .
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1 Ostrvo.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	97,0 KB
ID:	16590   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2 NM 1.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	50,4 KB
ID:	16591   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3 NM 2.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	96,8 KB
ID:	16592  
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Shlaymara (2.5.2008)