Prikaz jedne poruke
Stara 18.4.2008, 23:48   #15
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Upravo predjoh igru, pa sam se nasao pozvanim da odgovorim na Shlayeve provokacije.


Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Jedine zamerke su mi te, sto nema bas puno humora i sto pri vozikanju hoverkraftom kamera prelazi u "e bas necu da te slusam" mod. Mislim da bi igra bila mnogo bolja da bar
Svinjo Sapiens prosipa vise fazona. Taj lik je kao stvoren da lupeta 100 na sat.
Za kameru pri upravljanju se slazem, ali za to postoji jednostavno resenje - ne pipaj misa dok vozis. I znam da su te avanture navikle na humor, ali ova igra ni ne pokusava da bude smesna. Pokoja provala tu i tamo ne cini igru comedy avanturom po defaultu.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Svi pricate kako je igra kratka, ali meni se cini da nije. Nisam gledao koliko sam dugo igrao, ali mislim da ima preko 10 sati. I nisam imao osecaj da je kratka. Procunjao sa sve, pronasao skoro sve perle i uslikao skoro sve zivotinje.
Igra jeste kratka. Jedva da prelazi 10 sati, i to, kao sto si rekao, ako uradis sve sto se uraditi moze (a toga, nazalost, nema preterano puno). Ukoliko pratis samo glavnu pricu, verujem da se igra moze zavrsiti za 7-8 sati. Sto ne bi bio problem da je ova igra jos jedan genericki FPS za koji jedva cekas da se zavrsi, ali ona to nije. BG&E je mnogo vise od toga i 10 sati igre je jednostavno premalo.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
A misije su skroz neorginalne. Sve se svodi na red sunjanja, red akrobatike i red skljocanja, pa ponovo iz pocetka. Cak nema ni sporednih misija.
Sto se neoriginalnosti misija tice, ne znam kako bi ti definisao originalnost? Ova igra je mesavina (i to savrsena, molicu lepo) vise zanrova: avanture, sneakera, arkadne voznje + akcijski elementi kojih takodje ima prilicno. Dakle, nije da tokom citave igre radis jedno te isto, te ni govora o neoriginalnosti tu nema. U sporedne misije se ubraja fotografisanje i skupljanje perli kako bi dosao do 100% predjene igre (kao GTA, samo manji svet).



Moram da kazem da me je ova igra odusevila. Ne toliko da mi upadne na top10 listu, ali je definitivno blizu. Samo zbog toga sto ova igra ima nesto sto danasnjoj industriji igara mnogo fali - dusu. E, o tome ja pricam sve vreme. Kad bi se sve igre pravile na ovakav nacin, nikakve rasprave o najboljoj platformi za igranje ne bi bile potrebne... sjajnih igara bi bilo svuda.

@zoran845: Ako jos nisi odustao od Tormenta i kanis da ga odigras do kraja, savetovao bih ti BG&E kao sledecu igru. Cinice ti se kao si ugledao dnevnu svetlost posle sedam dana samice.

Poslednja ispravka: Dio37 (19.4.2008 u 0:01)
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke