Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2013, 12:58   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Hardver i softver uređaja
Krenimo od jedne veoma bitne stavke koju smo već pomenuli: ovaj uređaj ima IPS ekran rezolucije 1024x600 piksela (subjektivni utisak: prilično oštar prikaz, iako DPI nije tako visok) koji ima stvarno odlične uglove gledanja i odličan prikaz boja. Sigurno nije kvalitetan kao IPS paneli najviše klase ali je ipak IPS i to mu daje ogromnu prednost nad klasičnim LCD TFT displejima. Imao sam priliku da isprobam model 8.0 Pro Duo koji je identičan ovom ali ima 8.0 TFT LCD displej i razlika je nebo i zemlja, pogotovu što se tiče uglova gledanja. Pošto sam nahvalio ekran da ga nahvalim još malo: osvetljenje ekrana je na nivou i u zatvorenom prostoru ekran odlično izgleda i na minimalnom brightness-u, ali, nažalost, ekran je glossy tipa (standardno za tablete) i napolju je realno upotrebljiv tek na maksimalnom osvetljenju jer je nivo refleksivnosti plastike koja ga štiti jako visok. No, ja tablet retko kad koristim na otvorenom tako da to i nije neki ozbiljan downside.
Tablet pokreće dvojezgarni Rockchip RK3066 procesor na 1.6GHz (armv7, ako nekoga zanima), i Mali 400-MP4 četvorojezgarni GPU (koliko sam čuo - identičan onom u SGS3). Unutra se takođe nalazi jedan GB DDR3 RAM memorije, što je sasvim dovoljno za bilo kakav multitasking koji sam ja do sada isprobao. Full HD filmovi idu bez problema a pomenuti mini HDMI port nisam imao prilike da isprobam ali podržava sve rezolucije od 480p do 1080p (kao i 1080i između ostalog) u 30 i 60 fps, ako me sećanje služi.
Uređaj nema GPS niti Bluetooth, ali poseduje Wi-Fi b/g/n adapter koji radi fantastično, nekad čak i bolje od Wi-Fi adaptera u mom laptopu.
Ugrađeno je 8GB memorije od kojih je dostupno 6GB.
Od senzora tu su akcelerometar/g-sensor i, kako neke aplikacije kažu, senzor za svetlost koji tablet očigledno ne poseduje niti ima automatsku regulaciju osvetljenja i senzor za magnetno polje (i temperaturu, ako se ne varam), no, nemam načina da ih isprobam.
Ovde moram da napomenem da je moj akcelerometar blago nekalibrisan i vuče "udesno" u igrama i primećujem da prilikom rotiranja uređaja, ekran malo ranije promeni orijentaciju ako ga nagnem udesno u odnosu na naginjanje ulevo.
Obratio sam se korisničkoj podršci, odgovorili su mi u roku od 24h i savetovali da odnesem uređaj u servis. Meni ovaj problem ne smeta jer igre ne igram a ovako sve radi savršeno tako da verovatno neću da bacim jedan servisni kupon na to.
Na papiru takođe piše da uređaj ima bateriju od 4100 mAh, što zvuči sasvim dovoljno ali kasnije ćemo videti da nije baš tako.

Kako se sav ovaj hardver pokazao? Skoro pa fantastično. Sam Android 4.0 radi glatko, praktično bez zakašnjenja (osim ako ne preteram sa multitaskingom ili baš opteretim tablet svim i svačim), bagova do sad nije bilo a svaki program ili igra koje sam stigao da pokrenem (primer: GTA Vice City, NFS Most Wanted) rade savršeno i bez štucanja i bagova.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Sapa (10.6.2013)