tema: [Tastatura] Logitech K280E
Prikaz jedne poruke
Stara 24.4.2015, 0:34   #1
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Logitech K280E



Duže vreme izbegavam zamenu tastature. Ne odgovaraju mi glomazne tastature sa visokim dugmićima, a opet ne volim ni one koje su male, maltene kao na laptopu. Slepo kucam, pa se treba i privikavati na novu tastaturu. Pre 10-ak dana mi je otkazao miš, i prilikom traženja novog naišao sam i na ovu tastaturu.

U pitanju je jednostavna tastatura, nešto tanja, standardne dužine i širine. Na PC se povezuje USB kablom. Plastika od koje je napravljena je prilično kvalitetna, nema savijanja i krckanja, i sama tastatura je prilično teška obzirom da nije mnogo “debela”. Nogice koje se izvlače su dosta široke, tako da po pitanju stabilnosti nema problema, ali bi plastika i naročito zglobni deo mogli da budu čvršći (imam iskustva u lomljenju istih). Gumice na podnožju i nogicama dobro odrađuju posao, nema klizanja. Dugmići imaju prilično kratak hod (nešto veći nego na tastaturama laptopova), i dovoljno su razmaknuti (nije mi se dešavalo da pritiskam 2 istovremeno, iako imam ćevapčiće od prstiju). Tastatura nije baš nečujna, ali je prilično tiha.

Raspored tastera je QWERTY, tj US, što meni odgovara. Brzo sam se privikao na tastaturu, i imam utisak da mi više odgovara od stare, mada još uvek nisam imao neke preterano duge sesije kucanja. Postoji i Fn taster obojen plavo, kombinacija ovog tastera i F1-F12 daje multimedijske tastere. Treba pomenuti, da na modelu K290E, koji izgleda veoma slično, tasteri F1-F12 imaju primarno multimedijsku funkciju. Ovo nekome može da bude veoma bitno. Ja recimo koristim Guake terminal koji se pokreće na F12, a F12 ima dodatnu funkciju da šalje PC u sleep mod. Onda bi za podizanje terminala trebalo da pritiskam Fn + F12, i verovatnije je da bi tastatura izletela kroz prozor kad bi nekoliko puta umesto termaniala poslao PC u sleep.

Cena je oko 3000 din (što je oko 25 evra).

Zaključak: tastatura će odgovarati onima koji traže kvalitetnu, jednostavnu, tihu tastaturu i odgovara im kraći hod tastera. Ja sam zadovoljan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	k280e.1.jpeg
Viđeno:	1507 puta
Veličina:	14,6 KB
ID:	52177   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	k280e.2.jpeg
Viđeno:	1365 puta
Veličina:	5,0 KB
ID:	52178  
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
CrowN (20.9.2017), doctor (15.4.2016), JohnnyNT (30.10.2019), polarnimeda (17.10.2019)