Prikaz jedne poruke
Stara 17.7.2022, 19:12   #271
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

I dalje igram kratke stare naslove od prije 25 godina, koji mogu da se završe za jedno popodne. I gle čuda, kod mene i dalje rade. I mogu da se iznova i iznova prelaze bezbroj puta a da pri tom nikada ne dosade.

Što se novih igara tiče postoje egzaktne stvari koje me odbijaju od igranja, kao naprimer:

- naslov u kojima po potrebi ne može da se snimi pozicija već moraš da zagriješ stolicu kao kad spremaš ispit da bi nešto prešao i pohranio. Kratki čekpointi nikada nisu bili problem ili situacije koje su očigledna nedjeljiva cjelina (npr. boss bitke). Ili da se zadnji level malo otegne. Ali kada čitave misije moraju da se završe u komadu a igra ima možda 5 misija mi je neshvatljivo odvraćanje igrača koji nemaju tih 2 sata u životu za adrenalinsko igranje igre. A nemam ni adrenalina da zaginjem sto puta kada znam da ništa neće moći biti sačuvano, dok ne odem u hotel, ne pobijem sve neprijatelje, ne riješim zagonetke, ne pronađem predmete i konačno se ne vratim kući odakle kreće nova misija.

- igre su komplikovanije nego što bi trebalo da budu. I pri tom ne mislim na strategije, simulacije, p&c avanture, mozgalice, nego na obične akcione naslove koji to ne bi trebalo da budu. Gotovo svaka akciona igra mora da ima skill tree, posebne vještine, strategiju razvoja lika, nadogradnje, posebne poteze, veliki broj kombinacija poteza, upotrebu mnogobrojnih predmeta, itd. itd. Zato se dešava da naslove koje sam nekada igrao pa prekinuo na pola ili čak doveo do pred kraj ne mogu nastaviti zato što sam zaboravio čemu služe sve te silne komande i kontrole ili se ne sjećam šta treba da radim i koje vještine da koristim... Zbog čega prosto batalim sve jer ne mogu više da učim sve ispočetka. Žao mi je.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
player1 (17.7.2022)