Prikaz jedne poruke
Stara 17.7.2022, 21:15   #272
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
- naslov u kojima po potrebi ne može da se snimi pozicija već moraš da zagriješ stolicu kao kad spremaš ispit da bi nešto prešao i pohranio. Kratki čekpointi nikada nisu bili problem ili situacije koje su očigledna nedjeljiva cjelina (npr. boss bitke). Ili da se zadnji level malo otegne. Ali kada čitave misije moraju da se završe u komadu a igra ima možda 5 misija mi je neshvatljivo odvraćanje igrača koji nemaju tih 2 sata u životu za adrenalinsko igranje igre. A nemam ni adrenalina da zaginjem sto puta kada znam da ništa neće moći biti sačuvano, dok ne odem u hotel, ne pobijem sve neprijatelje, ne riješim zagonetke, ne pronađem predmete i konačno se ne vratim kući odakle kreće nova misija.
Ovo 100%.

Od kad su ranih dvehiljaditih pocele da budu populane multiplatform igre, ovo zlo od checkpointa je dostlo na PC.

Konzolitis u najgorem smislu, i to kao hronicna bolest nazalost.

Cak je i remaster Crysisa dosao sa checkpointovima umesto sa save sistemom (koliko sam, cuo, nisam proveravao), jel je u stvari port konzolnog porta nazad na PC (najgora abominacija ikad).

Danas dok ne proverim kroz neki review da li igra ima sejv sistem ili ne, ja ne kupujes. Poslednja stvar sto mi trebe je da mi zabava razbacuje i ono malo slobodnog vremena sto imam.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke