Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2008, 21:00   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Zagonetke u GK 2 su mahom "inventory based", nisu posebno teške (tačnije rečeno, njihova dobra ukomponovanost u radnju pomaže da ih lakše rešite) pa igranje ide dosta tečno, bez mnogo mučnih perioda kad ste "completely clueless". Meni lično glavni problem u par situacija je bio da shvatim šta još treba uraditi da bi se radnja "pomerila".
Upozorenje
: ovo je igra koja zahteva punu koncentraciju i pedantno i pažljivo iščitavanje brojnih knjiga, pisama, tabli. Sve se mora ne samo pregledati/pročitati u sebi, već morate (kliktanjem na tekst, pa makar potom čitanje - isto klikom - i prekinuli) naterati svoj lik da naglas izgovori sve što je napisano. U protivnom vam se (kao meni) može desiti da ste sigurni da je sve obavljeno na određenoj lokaciji a radnja (naizgled potpuno neobjašnjivo) ne mrda iz mesta.

U igranju mnogo pomaže dugmence "Hint", posle čijeg pritiskanja na mapi igre počnu da trepću sve lokacije na kojima treba još nešto obaviti da bi mogli da odete dalje. Sjajan "feature" koji bi trebalo da bude sastavni deo svake avanture.

Kao i skoro sve druge "Sijerine" igre i GK 2 ima bodovni sistem: za svaki ispravan postupak sleduje vam nagrada. Maksimalno je moguće osvojiti 679 bodova.

Igra nije ni slučajno kratka, ali će vam se sigurno učiniti da jeste. Po meni to je savršen dokaz da reč o pravoj stvari.

Šta na kraju da vam kažem (?): OBAVEZNO odigrajte ovu avanturu, nema šanse da se pokajete.

Spoiler za the final warning:
Ne počinjite "Gabriel Knight: The Beast Within" ako pred sobom nemate (bar) par slobodnih dana - može vam se lako desiti da zarežete sve živo i prepustite se opojnoj pripovesti čarobnice iz Sijetla.




Poslednja ispravka: zoran845 (11.3.2008 u 21:41)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
dijego_ (28.5.2009), Dio37 (11.3.2008), Grond (3.5.2015), kostas85 (5.9.2008), Shlaymara (11.3.2008)