Prikaz jedne poruke
Stara 14.10.2009, 1:41   #15
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: HotU je otišao u legendu

Ni sam sebi nisam jasan zasto ozivljavam temu posto ocigledno maltene svi forumasi ovde koji vole stare igre iz nekog razloga ne podnose HOTU, mada iz nekih komentara ja stvarno pocinjem da mislim da nisu ni posetili sajt.

U svakom slucaju svi pokusaji da se ozivi sajt su napusteni, nista nije updejtovano vec mesecima tako da je HOTU stvarno otisao u legendu. Medjutim ono najvaznije je sacuvano. Excel Master File sa svim opisima, ocenama, kategorijama itd. je preziveo i dostupan je svakome ko je raspolozen da pokusa da ozivi HOTU, kao i nama koji smo voleli HOTU da ponovo procitamo neki opis ili iskopamo neku staru igru koju smo preskocili na svom gamer maratonu a da to nije zasluzila.

A sada..... nerd rage!!! samo bez onoga rage posto mi i nije bas toliko stalo vise al nema veze

Ajde da ignorisem ove komentare HOTU je krs Abandonia rulez, sto se tice sadrzaja HOTU je imao svaku igru koja je bila na Abandonji, i jos 3k naslova preko toga. I da 60% od tih naslova je bio freeware ali daleko od toga da je bio krs, stavise naprotiv sve koje sam ja skinuo bile su odlicne igre. A znao sam sta da skidam zbog odlicnih opisa sto autora sajta, sto ostalih korisnika ili prevoda iz nekog Azijskog magazina koji nigde drugde ne bi mogao da procitam. Druga stvar vezana za HOTU koja je pomagala da nadjes ono sto te zanima ili bi voleo da odigras je savrseno odredjen sistem tagovanja i HOTU je jedan od prvih sajtova uopste koji poceo to da praktikuje. Igre su bile podeljene ne samo po zanrovima action, adventure, rgp.... postojale su i teme (coffe break fun, apocalypse now, cyberpunk, medieval...) kao i podzanrovi first person, isometric, real-time... tako da si bez problema mogao da nadjes neku staru igru cije ime si odavno zaboravio ili da nesto novo vredno igranja. Takodje na HOTU je bilo i starih manual-a i ostale "papirologije" koju vise nigde ne mozes da nadjes, informacije o razvojnim timovima, izdavacima, programerima itd.

I na kraju meni je HOTU bolji sajt od Abandonije. Abandonija se dosta popravila u poslednje vreme i sredili su malo pretrazivanje (do pre godinu-dve si samo mogao da izaberes zanr i da poredjas igre po abecedi ili oceni) i ima brdo odlicnih starih igara. Al opet ako nista drugo na HOTU Kings Bounty i Lost Vikings nisu imali ocenu 3
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke