Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 10:57   #36
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Treba nam isto što i Norveškoj npr.
Ili Finskoj.
Ili Švajcarskoj.

Srbija nije Norveška ili Finska ili Švajcarska.

Zašto nije?

Zašto ne uradimo jedan lep copy/paste celog sistema jedne države za koju bi se većina složila (na referendumu) da je tamo med i mleko.

Pa zbog specifičnosti naše zemlje, mentaliteta i podneblja.....my a*s!

Kakva crna e-trgovina, šta, kao imamo neke geografske specifičnosti koje nas sprečavaju da na tom polju imamo isto što i "normalan svet"?

Zašto Srbije često nema na spisku zemalja gde se nešto IT kupuje ili prodaje ili registruje ili šta već? Svaki odgovor na ovo, debelo izlazi iz teme i karaktera ovog foruma uopšte...
E pa vidis ovako..sve to stoji sto si napisao (konkretno za Svedsku).Tamo je milina veruj mi .Drzava ti sve obezbedi,kad ne radis-oni ti placaju za zivot,porodi ti se zena u inostranstvu-oni ti placaju boravak u bolnici i jos ti salju dzeparac + privatni avion sa doktorom i med sestrom za transport zene i deteta,o brzini interneta da ne pricam,dobijas dok se skolujes 100 evra dzeparac svaki mesec od drzave itd itd . .ma tamo sve prosto funkcionise extra !

ALI !!! ima jedno ali
Vidis oni nisu Srbi i niti ce ikad biti kao ni mi oni . ..
-Tamo placas porez 33% drzavi od plate a kad ti je plata 5-6 000 evra placas porez od 40-50%,tako da ti drzava ne da da ti preterano zaradjujes.
-Mentalitet je ocaj zivi,pocevsi od toga gde na zurkama svako donosi svoje pice u kesama i kad ispije to sto je doneo ne trazi od drugog (na moje pitanje zasto ne daju svi pare pa uzmete pice za sve,odg je pa zato sto svako hoce da popije tacno za koliko je dao para )!
-Trece i mozda najvaznije !Ja ne pamtim kad su oni bili u ratu,a to veoma utice na drzavu !Plus da ne govorim da nisu imali jednog Slobodana Milosevica ali aj da ne ulazimo u politiku ...


Poenta je da tamo sve funkcionise zato sto drzava cepa debeli porez na sve i onda moze sve zivo da izfinansira!Tamo je sje*an mentalitet i tamo da te komsinica vidi da tuces svoje dete prijavila bi te socijalnom radniku !

Ja stojim iza ove teme i jesam za to da se obezbedi dobra eTrgovina ali ne moze neko tek tako to uraditi (misleci da preuzme neciji zakon) jer zamisli bede da nekom ko ima penzijicu od 17 000 da mi cepnes porez od 33% !Umro bi garant u roku od 5 meseci . ..
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke