Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 17:03   #40
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Hajde da se mi bavimo konkretnim stvarima, što je i tema. Na primer, da li su za ignorisanje Srbije od strane privatne firme PayPal krivi naša vlada i naša zakonska regulativa? Šta je sve PayPal tražio od nas da bi došao (prošle godine) i zašto nije ispunjeno? To pitam (i) Slobu (kao nekog ko ovde učestvuje ispred MTID), jer je ta informacija bitna za dalju raspravu, kako bismo znali gde je zastoj.
Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Kao sto neko rece ajmo mi konkretno.Sta oni traze od nas i dokle smo mi stigli sa tim ??
Pitanje sa bencha:
Citat:
Slobo, izvini, kratko pitanje. Da li je eBay poslao MTID bilo kakav spisak zahteva ili šta već?
Odgovor:
Citat:
@sirNemanjapro
eBay nije slao spisak zahteva, već se interesovao da li postoje prepreke u pružanju osnovnih usluga posredovanja u plaćanju (usluga koju nude u BiH i Hrvatskoj). Ispostavilo se, nakon konsultacija sa NBS, da takve prepreke ne postoje, a da slične usluge građanima Srbije odavno nude servisi kao što su Google Checkout ili MoneyBookers. Što se tiče usluge otvaranja merchant accounta, za to nisu ništa pitali, pa pretpostavljam da im to nije interesantno na našem tržištu za početak. Međutim, čak i da su se interesovali za uslugu otvaranja merchant accounta, bojim se da bi u ovom trenutku tako nešto bilo moguće jedino ako bi ostvarili saradnju sa nekom lokalnom bankom (što nije nemoguće, ali je malo verovatno).

Zato mislim da nam ne gine ono o čemu pričam sve vreme: da se napravi spisak problema i da se utiče na koga treba i koliko treba, sve dok problemi ne budu precrtani kao rešeni. Ja mislim da nije nemoguće ući u priču sa MFIN/NBS i tražiti da se relaksiraju uslovi za otvaranje merchant accounta u inostranstvu (makar za početak u ograničenim slučajevima, kao na primer, za određene vrste delatnosti i sl). Utoliko pre što do sada niko nije ozbiljno ušao u priču sa MFIN/NBS na tu temu...

Pozdrav,
Sloba
Ako je tačno da je upotreba interneta pokazatelj razvijenosti jednog društva i države onda o nekoj perspektivi e-trgovine u Srbiji mogu samo da kažem, mrka kapa...
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke