Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2012, 21:07   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: The Walking Dead: Episode 1 – A New Day

Odigrao, prešao "u jednom dahu" kroz igru. Grafički je solidna (za standarde ovakvih igara) i sviđa mi se što sam glatko mogao da odigram ovu prvu "epizodu" na kanti od grafičke kartice ATi Radeon 2400 Pro bez značajnijeg gubljenja na kvalitetu. Postoji i izdanje za konzole, za koje je, čini mi se, već izašla Episode 2, ili se varam Dijalozi su prosječni, ali glas glavnog lika zaista ima poseban "šmek" u cijeloj priči. Sviđa mi se "multiple choice" rutina u kojoj se za kratko vrijeme traži od igrača da razriješi naizgled lake dileme, koje valjda doprinose cjelokupnom ostatku ovih "epizoda" da ih tako nazovem. Ne znam da li će igra u drugoj epizodi pamtiti detalje iz prve epizode, ali mislim da je sam koncept igre odličan. Jedina zamjerka s moje strane je da bih volio malo više akcije, ne u klasičnom maniru "pobij sve što se kreće", nego bi mi prijao balans između razvijanja vještina (pucanje, preživljavanje, rukovanje hladnim oružjem) i ljudskih osobina (vrlina, mana, brige o djevojčici i posljedica ako se o njoj ili nekom drugom liku iz igre ne pobrinemo kako treba, sposobnosti "foliranja" sagovornika i slično). Sve u svemu, nadam se da će Episode 2 donijeti kvalitetan nastavak prvog dijela, i da će potrajati duže.

P.S. Nadam se da će Telltale ispoštovati želje igrača i uvesti određena poboljšanja jer na YouTube-u i drugim sajtovima vidi se velika zainteresovanost za ovaj naslov. Pravo osvježenje i dokaz da se još uvijek može pronaći kvalitetna igra za nešto slabije PC konfiguracije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke