Prikaz jedne poruke
Stara 30.9.2016, 23:35   #116
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Iako sam licno bio najvise "odusevljen" dvojkom kada je izasla, cetvorka je ipak najbolja u serijalu, ali je zahtevala i najvise napora.

Sve ostale si mogao da igras cak i na visim nivoima i da dominiras bez nekog prevelikog truda. Cetvorka je zahtevala planiranje, i znala grubo da kazni greske. Takodje, u cetvorci su mi kompjuterski protivnici zadavali najvise problema.

Naravno, ni ona nije bila bez svojih mana.

Petica je, na papiru, pokusala da ispravi nekoliko mana cetvorke, ali je otisla predaleko i toliko pojednostavila igru da stratesko planiranje nije ni bilo potrebno. Svi resursi su bili apsolutno isti a tile yield vrlo slican. U trecoj igri ,na Noble tezini, sam pobedio sa svega 3 grada, i to bez znanja sta koja tehnologija donosi i ikakve ideje o sinergijama. Pokupio skoro sva cuda, a sa svega nekoliko vojnih jedinica koje sam unapredjevio kroz epohe, mogao sam da pobedim sve sto je AI bacio na mene.

Celokupan sistem civic-a, od kojih je svaki imao prednosti i mane i bio koristan u odredjenim situacijama je bataljen u petici gde su imali samo prednosti a otkljucavali su se postepeno. Strateska igra u kojoj strategija uopste nije bila potrebna.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke