Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2022, 8:08   #1057
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
@Nasty:

U jednom mestu u unutrasnjosti Srbije (neki bi rekli u provinciji) na autobuskoj stanici coveku se ide u WC. Vidi on gde je WC i trk tamo, jer mu je prilicno hitno. Na vratima ga zaustavlja baba-sera.

- 150 dinara.
- 150?! Kakav je to nacin, pa u Beogradu je 100!
- E, ti idi u Beograd pa pi*aj.
Znam šta si hteo da kažeš, ali nije u tome stvar. Problem je što smo mi malo i politički zatvoreno tržište, pa tako imaš svega par firmi sa predstavništvima i njihove cene su kao i svuda u svetu ili neznatno viša. 98% ostalih komponenti se nabavlja na druge načine, uz ogromna državna zahvatanja u vidu poreza, PDV-a i carine. Raspitajte se zašto se SSPR sa EU ne primenjuje u Srbiji, pa će vam sve biti jasnije zašto je tako.

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
2000te je vec uveliko bio aktuelan P3....P2 je bio poslednja rec tehnike tokom 1997/1998...

Inace bilo je P1 koji su radili i na 166 Mhz,pa cak i na 200Mhz (Pentium Pro)....a P2 je pocinjao valjda sa 266Mhz pa je na kraju dosao i P2 sa 450Mhz.....tako da su i onda ta ubrzanja bila relativna,tj zavisi koja dva modela su se poredila....(tj nije P2 na 266 bio 4x brzi od P1 na 166)
Moj prvi CPU je bio Cyrix P166 (samo deklarativno radio kao intel Pentium na 166), 1997 sam kupio Intel Pentium na 200MHz i razlika je bila nebo i zemlja. Nisam sto posto siguran, ali te 1997 su se tek pojavili P2 procesori i bili su papreni, pa je moja sledeća mašina čekala 1998 i pojavu K6-2 i moj prvi AMD procesor...

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja ne znam kako mozete da se secate tacno koja godina je bila kada ste to uzimali.
Pamtim odlično svoju prvu mašinu po tome što sam se tada zaposlio u jednom radiju i svu platu davao na kompjuter. I ko bi zaboravio svoj prvi PC, čežnjivo buljenje u kućište i Chicony tastaturu (gotovo da nije bilo drugih), Mitzumi flopi i miša, pa kućište dopunjeno sa matičnom, pa kućište sa matičnom i procesorom...i tako 6-7 meseci i deo po deo, dok nisam sklopio mašinu. Žalim jedino što se ne sećam modela i količine RAM memorije. To sam poslednje uzeo...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke