Prikaz jedne poruke
Stara 22.9.2022, 14:06   #1178
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Slagao bih kad bih rekao da se nisam ponadao nekoj finoj mid-range RTX 4xxx grafici, ali po svemu sudeći - nemam za sad šta tu da tražim.

Popriličan zaokret od Maxwell arhitekture, gde je jedan od glavnih selling point-a bila upravo potrošnja. Ovde je izgleda fokus na egoističnom nabijanju performansi, samim tim i cena. Samo da bude što jače, a balansa nigde. Kvalitetnih igara koje to mogu da isprate još manje. Po prezentacijama se i dalje provlači 2 godine stari mediokritet zvani Cyberpunk 2077.

Ukoliko AMD spusti cene, eto mene sa nekom kartom iz njihovog tabora, po prvi put posle ~15 godina. 6700XT mi deluje pristojno. Uz 12GB VRAM i peglanje drajvera tokom vremena, biće to dobra future-proof karta.

Treba podržati stvari kao što su FSR 2.0. Dok Nvidia ograničava novu verziju DLSS-a isključivo na novu generaciju, AMD otvara kôd za svoj softver.

Da ne ispadne da sam ja sad nešto ogorčen i razočaran, baš me briga iskreno Ispratim Jensenove prezentacije sa znatiželjom i uživanjem i zaista mi se sviđaju ideje i realizacije svih inovacija, naročito u softverskom domenu. Žao mi je samo ako pohlepa pojedinaca onemogući široj publici da oseti sve to što silni inženjeri napraviše svih ovih godina.

Do tad teram zahtevnije naslove na ~50FPS @ 1440p na GTX 1660 Super. 10 minuta posla da se namesti pomenuti FSR 2.0 i optimized settings i sve te igre (God of War/Dying Light 2/Cyberpunk 2077/...) kreću da klize.

Poslednja ispravka: Partybreaker (22.9.2022 u 14:23)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke