Prikaz jedne poruke
Stara 30.1.2009, 0:56   #19
NIKOLA OSTOJIC
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Windows 7 BETA

Windows 7 je intrigantna tema za one koji se ozbiljnije bave softverom i spremni su svoje slobodno vreme upotrebiti da bi saznali sta im pruza novi operativni sistem.
Kad je prvi puta spomenut na Sinergiji 7, izazvao je mnogo sire interesovanje jer bi trebalo da pruza mnogo vise za poslovnu primenu nego Vista. Posebno deo za upravljanje dokumentima i analizu...

Skinuo sam i instalirao W7 odmah nakon sto se pojavila na internetu i koristim je neprekidno. Najpre sam napravio update preko Viste a kasnije sam instalirao na cistu masinu (Nije bas neka konfiguracija vec samo ASUS A7V8X-X sa procesorom 1,7 GHz, 2,5 GB RAM-a, ATI Radeon 9600). Svi drajveri su prepoznati, ukljucujuci i graficku karticu, kameru, zvucnu karticu...
Na W7 sam pokrenuo vise programa od kojih su neki portabilni (AbiWord i dr), Photoshop C4, ACDSee, Adobe Reader, RegCure, Magic Defrag, nekoliko P2P programa, Office 2007, programe za skener HP 3700, kameru, WinAmp, SKYPE, Mozilla Firefox, RAR, ZIP, Total Commander, Front Page, Unlocker, Live Messenger (srpski), Live posta (srpska), NERO, Ashampo Burning Studio, Revo Uninstaller i mnoge druge. Sve funkcionise bez problema osim povremenih zastajkivanja kad se pretera sa koriscenjem procesorske snage.
RAM memorija se koristi od 30 - 45 odsto.
Za zastitu koristim KIS 2009 (registrovan).
Racunar je neprekidno na internetu 24 casa (jos od 2004.g.).
Razlika izmedju Viste i W7 je, kao sto je bila i na pocetku testiranja Viste (u odnosu na finalnu verziju) u tome sto beta verzija neprekidno salje podatke o problemima (opcija Send Feedbeack), sto automatski a sto po zahtevu korisnika. Jedino jos nema odgovora kao sto je bilo u Vistinoj Beta verziji.
Medjutim, kako rece jedan diskutant, nista ne ide bez problema.
Prvi problem se pojavio pre par dana, odnosno (programcic) Safely Remove Hardware prijavljuje za jedan HDD (prikacen na USB ulaz da je nepoznat hardwer) medjutim sve sto se tice USB radi, cak i kad prikljucim citac memorijskih kartica (kojeg Vista nije bas prepoznavala). Bez problema radi i Flesh Toshiba 2GB, za koji sam pod Vistom morao danima da eksperimentisem i usnimavam drajvere da bi ga USB ulaz prepoznao.
Drugi problem je sto mi je mis na USB prestao da radi, medjutim mislim da je problem u tome sto mi je Driver Scanner pod Vistom instalirao nove drajvere za misa, medjutim ja sam na njih zaboravio i samo me otkazivanje misica na to podsetilo. Cini mi se da to nije neresiv problem (videcu posle restarta).
Treci problem je ozbiljniji. S obzirom na to da mi je racunar 24 casa na internetu (koristim SBB kablovsku mrezu), bitno mi je da konekcija bude stabilna. Medjutim, od pre nekoliko dana konekcija je pocela pucati. Prvo sto sam pomislio da su problem radovi na mrezi, medjutim s te strane je bilo sve u redu.
Kad bi doslo do prekida konekcije otisao bih na Network ikonicu i video poruku Limited conectivity. Startovao bih automatsku opciju Troubleshoot Problems, odnosno Windows Network Diagnostic. Program bi odradio dijagnostiku i, najcesce ponudio opciju: Try These Reapir as an Administrator. Koliko sam video program bi resetovao LAN mrezni adapter i uspostavio vezu. To je veoma opterecujuci cinilac ako je racunar stalno na mrezi i posle toga treba resetovati i podesavati nekoliko programa.
Pokusao sam da ustanovim sta bi moglo da izazove prekid: da li koriscenje Internet Explorera ili Mozille i pretrazivanje sajtova, skidanje (Download), instalacija i deinstalacija nekog od programa, Kaspersky ili Windowsow program za antivirusnu i mreznu zastitu (Defender i Firewall). Posto je Windowsov Firewall stalno trazio dozvolu za startovanje i rad programa koji komuniciraju sa internetom, pomislio sam da tu ne lezi problem. Zato sam ga iskljucio. Tu se stalno javljao i Action Centar sa preporukama i obavestenjima o problemu. Posle iskljucivanja Windowsovog firewalla konekcije se ponovno prekidala, medjutim nema pravila po kom bi se moglo ustanoviti sta to uzrokuje. Probao sam i sa Network & Sharing Centrom-bezuspesno). Negde sam procitao na forumu da bi pomoglo iskljucivanje IPV4 protokola, medjutim ni to nije pomoglo. U samom logu pise: Default gateway is not available.
Interesuje me da li ima neko ideju ili proceduru po kojoj bi se mogao naci uzrok. Da li bi pomogli alati za monitoring mreznog protoka, odnosno da li postoji alat koji bi automatski stabilizovao rad mreznog adaptera (VIA Technologies. inc VT6102 RHINE).
I, cetvrti problem je, u stvari pitanje vezano za citanje mail-poste. Posto W7 nema dela programa za elektronsku postu (ja koristim Live posta), interesuje me da li neko ima drugo iskustvo.
(Izvinjavam se na duzini, medjutim ovo se ne da opisati u nekoliko reci.)
NIKOLA OSTOJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke