Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2009, 19:56   #956
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Bagovi na forumu

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Jel mozes kao admin da provjeris koliko ima ovakvih fajlova? (slika prvenstveno, jer neke winrar/zip fajlove mislim da ne bi trebalo brisati ili stavljati na "megaupload" ili neki slican sajt)

Ja sam recimo postavio 66 fajlova/priloga-velicine 4.69MB. 7 je zip fajlova,a 59 slika. Jel ovo veliki teret za sajt i oce li biti teret kada odradis gore pomenuto?
Naravno da ne mogu da vidim koliko ih ima.

Drugo, ti me nisi dobro shvatio. Sve će to i dalje biti na istom hard disku, ali će biti u obliku fajlova na disku, a ne kodirano i smešteno u obliku tabele u MySQL bazi. Em što ta tebela biva ogromna, što je potencijalna opasnost jer MySQL ne može dobro da radi sa ogromnim tabelama (pa se desi da cela baza pukne, uz različite neprijatne posledice, setite se šta je bilo prošlog leta), em što se ovako ti fajlovi vide i lako se vidi čega i koliko ima.

Pretpostavljam da si ti zamišljao da ćemo mi to da premestimo negde druge. E, nažalost nema gde drugde sem baš tu. Ali, opet, mi na toj mašini imamo ceo jedan hard koji služi samo za bekap baze, pa se tako neće mnogo izgubiti čak i da sistemski disk rikne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke