Prikaz jedne poruke
Stara 18.5.2015, 10:01   #645
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Pitanja početnika

Jedno pitanje, možda i nije za ovu temu, ali svejedno, koristiće valjda i nekom novajliji nekad..

Namestio sam pre nekoliko dana Crunchbang na stariju mašinu, čisto da ne stoji prašan i sve šljaka tiptop.

Ovog vikenda sam u potražnji možda boljeg rešenja instalirao gore Evolution i Kmail, pošto mi neki derivat Thunderbirda - Icedove ne deluje baš najsigurnije... Sad, problem je nastao, kad sam namestio account u Kmail...

Imam nekoliko sprava, gde koristim mail nalog i svugde mi lepo sinhronizuje poruke. Thunderbird na WIN8 mašini, K-9 mail na Note3, pa čak i Icedove + Evolution na #! (Crunchbangu) dok mi je Kmail 'povukao' svu poštu ali je sad ne vidim u nabrojanim klientima...

Mislim, da je razlog jednostavan ali bih prvo da proverim ovde... je li moguće, da sam pogrešio prilikom podešavanja servera u Kmail?
Čini mi se, da u svim klientima imam podešeno za retrieving server mail.xyz.net a u kmail smtp.xyz.net?? nešto mi se naime pričinjava, da sam u Kmailu označio pogrešne opcije za dobijanje poruka...?

Ako nije to, kako bih mogao da koristim Kmail a da poruke dobijam i na druge kliente; prvenstveno WIN8 Thunderbird i K-9 na mobilnom?? Ili bolje da batalim Kmail i držim se Icedovea? Ipak mi je ta Crunchbang mašina manje važna pa i mail neću gledati toliko redovno na njoj...


Hvala za bilokakvu pomoć
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke