Prikaz jedne poruke
Stara 21.8.2020, 1:17   #95
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Flight Simulator

Cenim da se veliki broj obožavalaca simulacija letenja neće složiti sa mnom ali lično nikada nisam bio ljubitelj periferija tipa HOTAS, volana itd.

Osvnoni razlog za to je činjenica da po meni ništa od tih periferija ne može da zameni pravu stvar tj. po obično (pre)velikoj ceni možda dodaje par procenata više u užitku koji se isključivo odnose na preciznost upravljanja (precizniji banking, roll itd.) u simulacijama.

Drugi problem je što i ako dolaze u nekakvom sistemu sa recimo pedalama ili kontrolom za snaga motore, obično su te kontrole toliko disproporcionalne i smešne da potpuno eliminišu razlog za njihovu nabavku.

Da skratim priču. Kod nas još uvek mogu da se nađu stari dobri Logitech 3D "džojstici" koji mogu da se nabave za $20-30, možda čak i jeftinije sada. Taj džojstik je realno sve što je potrebno za precizno upravljanje bilo kojom letelicom a posebno novim modelima koji dolaze sa palicom u stvarnom životu (A320 Aurbus recimo itd.) Puna podrška za sve tri ose, kontrola thrusta i dodatnih dvanaest dugmadi za kontrolu najbitnijih stavki (kamera, trim, flapsovi, kočnice itd.) I uz to taj džojstik po meni ima ubedljivo najbolju yaw kontrolu (rotacija palice po vertikalnoj osi) od svih džojstika koje sam probao (a probao sam i mnogo skuplje modele).

EDIT: Evo čak godinama kasnije ljudi još uvek otkrivaju ovaj džojstik

Logitech Extreme 3D PRO with Flight Simulator 2020 Review
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke