Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2020, 19:43   #568
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Rembrandt Lyra:
https://www.ebay.com/itm/Coloured-pe...wAAOSwnolfb2yA

Uzeo sam set od 72 bojice, imaju manji, a i veći od 105 čini mi se. Ali ovaj mi je bio i više nego dovoljan, pogotovo uzimajući u obzir šta sam koristio do tada. Natrošio sam se love za Gandame i onako razmišljam nisam kupio bojice od osnovne škole, a ovo je generalno nešto što mi povremeno i donese neku zaradu. Pa proguglah da vidim šta bi valjalo uzeti, i vidim da se ljudi kunu u ove, kao koštaju ali dobiješ što i platiš.

I zadovoljan sam, stvarno. Tek sam tri crteža odradio sa njima, još malo eksperimentišem, jeste da su radovi sami ispali malko šareniji u odnosu na referentne slike, ali generalno sam zadovoljan kako ide. Prije sam koristio neku ubogu random braon bojičicu, i kolorna zrnca za tehničke olovke koje sam isto davno uzeo, i to mi je bilo sve. I jeste zanimljivo eksperimentisati sa njima, odnosno pomalo ograničenim setom alatki, ali u suštini samo emuliraš ono što gledaš. Primjer:



Tu prosto nema boje za lice, malo crvene, malo braon, potpomognuto sa svijetlijom grafitnom olovkom, i tamnijom tehničkom. Ova tri crteža što sam postavio (dva sa dna prethodne stranice foruma, i ova prva gore) nemaju ni trunke grafita, sve su samo bojice, a lice čine svijetla i medijum koža, ima tu i srebrno sive, tamno narandžaste, indijansko crvena, Van Dyk braon, i još kakve zemljano/braon boje... Na ovom trećem sam počeo koristiti i tamnu kožu, taman mi je bila da je isprobam, kao i sijaset drugih, a tek sam zagrebao po setu. Inače sam za zahvalnost za sliku jednog para mojih kolega dobio i nalive pero i crnu hemijsku u setu, i s njom sam pomalo isto eksperimentisao prije, poput ove slike gore, ili ove:

Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
makiem (23.11.2020)