Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2010, 14:38   #124
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nije loše da nam prvo kažeš koji su ti afiniteti, tj. kakvu bi otprilike avanturu voleo da igraš: hoćeš li neku sasvim ozbiljnu ili humorističku avanturu, da li si više ili manje raspoložen da rešavaš zagonetke, hoćeš li da igra bude sa likovima ili bez njih (nešto u stilu "Mysta"), kroz kakvu bi priču (kriminalističku, SF, horor; običnu/normalnu, uvrnutu) želeo da prođeš, kakav tip grafike voliš (2D, 2.5D, 3D; "crtanu" ili realističnu/FMV - ko na filmu/televiziji), hoćeš li lakšu ili težu igru za savlađivanje, da li bi kraću ili dužu avanturu. Kao početniku ti preporučujem neku kraću avanturu sa likovima i dijalozima, sa manje težine i sa grafikom i radnjom prema tvom nahođenju.

Javi šta voliš pa ćemo (nadam se) da ti nađemo nešto.

Što se tiče Grim Fandanga, mislim da je malo težak za početnika i da je igranje na XP-u problematično, ali igra je pravo remek-delo.
BTW, to je bila moja peta odigrana avantura u životu.

P.S. Ako nisi siguran kakva ti grafika odgovara, prelistaj malo mug shots avantura pa kaži koja te se dojmila (koje/kakve ti se slike sviđaju).
P.P.S. Ubadanje Pjanovića u oko () na samom startu aktivnosti u "avanturističkom zabranu" nije dobra ideja. Mogao bi to da ti zapamti.
Izvinjavam se, nisam znao da postoji toliki dijapazon kvalitetnih avantura.
Voleo bih nešto ozbiljno, po mogućnosti u sadašnjem ili Sci-Fi setting-u, vrsta priče nije važna sve dok nije horor, važniji mi je kvalitet.
Nije mi baš jasno šta misliš u vezi likova.
Što se težine tiče, nemam ništa protiv mozganja, ali sam ipak samo početnik.
Grafika mi nije važna, to uopšte ne gledam kod igara, ali nisam fan cartoony igara (video sam slike iz igre "Culpa Innata", tako nešto je ok).
Dužina zavisi od priče, tako da mi je svejedno sve dok priča ne pati zbog dužine.
Dijaloge, kao svaki RPG igrač mnogo volem.
EDIT: Skroz sam zaboravio na Fahrenheit obožavam tu igru, ako ona može da posluži kao neki pokazatelj mojih interesa...

@dijego: Sve sam probao.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke