Prikaz jedne poruke
Stara 18.12.2020, 11:57   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Definitivno je u problemu svako ko očekuje da ga na isti način radi nešto kao pre 20, 30, 40 godina.

Za mene je čast i zadovoljstvo što sam tu od nekog samog starta da kažem, od komodora na ovamo.Što sam imao priliku da vidim sve, od tekstualne avanture do "fenomena" poput star citizena i cyberpunka.Od perioda kada su igre pravili igrači za igrače do perioda kada igre prave proizvođači za potrošače.Nekada smo bili težak andergraund sada smo među najkomercijalnijim.Stvari se menjanju, pogotovo posle toliko vremena i nakon kompletnog ovog razvojnog puta.Otac sam evo 13 godina i igram se uglavnom noću, kad svi zaspu (deca sada prave veliki problem, porasla su, pa ne idu više tako rano na spavanje )Imam dugo posao koji mi dozvoljava da radim to što radim i na način koji to radim, na sreću ili nesreću.Igara ima zaista za svakog i ja, iskreno, jedva čekam da vidim gde će sve ovo otići.Ok, nemam više dovoljno koncentracije za heavy izometrijske rpg-e sa puno teksta, treba to sve pročitati, zapamtiti, a s obzirom koliko mi je mozak svež u tom momentu, kada sutra uveče nastavim da igram, ne sećam se uopšte šta sam igrao noć pre toga.Tu su sada soulslike igre, tu su indie igre da me vrate u detinjstvo, tu je gomila vrhunksih arkadnih avantura iz tećeg lica, otvorenog sveta ili linearne.Iako me cela priča oko novih komponenti konzola i njihovog postojanja samo na papiru užasno nervira, planiram i da si kupim još jednom neku grafiku iz ove generacije, itekako ću kupiti sony 5 i zaista sebe ne mogu da zamislim kao nekog ko je nekada igrao igre.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
caine (18.12.2020), player1 (25.12.2020), Reborn (18.12.2020)