tema: Elden Ring
Prikaz jedne poruke
Stara 19.4.2022, 17:15   #446
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Presao sam igru i moram priznati da mi igra nije legla kao vecina ranijih FS naslova. Da ne duzim pricu, dva najveca problema koja imam sa igrom su open world i dizajn boss borbi. Ne vidim cemu je to open world doprineo DS formuli? Jedino sto je doneo (po mom skromnom misljenju) je to sto sada imate mapu prepunu "bandit" kampova iscackanu sa 1000 copy-paste pecina (varijacija na nivou TES: Oblivion po tom pitanju) na kraju kojih vas ceka jedan od tri razlicita sefa.

A boss borbe su mi posebna prica, uglavnom sam se vise borio sa kamerom sa obzirom da vecina njih zauzima 80% ekrana i krecu se sto na sat... Ni jedan boss nije ostavio utisak na mene kao sto su npr. to uradili Abyss Watchers, sestra Friede, Slave Knight Gael iz DS3 ili Isshin iz Sekira. Takodje problem sa boss borbama mi je bio i to sto su uglavnom svi bili po brzini na nivou onih iz Sekira ili iz Bloodborne, dok je vas lik po brzini kretanja/animacija i dalje "zaglavljen" na nivou DS3.

I treca mana bi mi bio soundtrack. Posle skoro 90h provedenih u ovom svetu ni jedna tema nije mi ostavila neki poseban utisak, izuzev mozda one koja je isla tokom finalne borbe.

Da moram da rangiram FS naslove (presao sam ih sve sem DS2) islo bi to ovako: DS3>Sekiro>Bloodborne>DS1>Elden Ring>Demon Souls (igrao sam PS3 verziju, ne i rimejk) i par hiljada svetlosnih godina dalje stavio bih DS2.

Opet, iako mi igra nije na nivou ranijih FS igara to ne znaci da nije vredna igranja, cak naprotiv. Prvih 30-40h igre su mi bile sjajne, ali kako je igra odmicala tako mi je odusevljenje sa istom opadalo. Zone su bile sve praznije, delovale nekako nedovrseno... copy-paste boss borbe (sa onim Mohg sam se borio bukvalno 5 puta) i lokacije su mi polako isle na zivce... Ali borba je i dalje odlicna, svet prelep, legacy dungeons su bili sjajni za istrazivanje i teskobna atmosfera je na nivou ranijih FS igara...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke