Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2011, 18:52   #41
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Uopste, Bean ima tezak posao u ovoj seriji koji za sada obavlja na izuzetno suptilan i prefinjen nacin, uprkos tome sto Addy i mala Williamsova neprestano pokusavaju da mu ukradu scene.
Nisam ga tako dozivela. Meni je u knjizi bio nevidljiv, bystander i kao takvog sam ga i ocekivala. Razumem da su vise prostora morali da daju poznatom glumcu, i da su njegovim izborom odmah povukli publiku, ali mi je to previse igranja na sigurno.
Spoiler za spoiler:
Nadam se samo da nece na silu da pokusaju da mu produze vek trajanja u seriji


Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
@Jon: Snow je emo tokom cele prve knjige, koliko se ja secam. Seriji su tu tesko ima sta zameriti, bukvalno su preneli ono sto je zapisano na ekran.
Zar? Ja ga se secam mnogo drcnijeg i samostalnijeg, posebno na putu ka Wallu... Oko njegovih razmisljanja se dosta toga vrti. But that again, davno sam citala prvu knjigu, a i ekranizaciji ocigledno prilaze sa potpuno drugacijim pristupom liku. Mada svejedno

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
@Lannisteri: moras imati na umu da su knjiga i serija dva razlicita pojma. U knjizi smo Lannistere videli samo iz perspektive Starkovih, pa su ispali dve karikature negativaca. S obzirom da u seriji spadaju u glavne likove, morali su da im dodaju neke scene u kojima su njih dvoje sami (ili sa Joffreyjem), a u takvim scenama svakako nece ispasti onoliko podmukli kakvi su u knjigama.
Dobili su oni prilicno detaljan i raskosan tretman od strane Martina, jesu negativci, ali sa slojevima svega i svacega. Mislim da ce njih najteze portretisati u seriji, posebno sto se naracija vrlo brzo udaljava iz POV ugla... videcemo. Imam velika ocekivanja od Jaime-a, iako mi se do sada nimalo ne svidjaju ni glumac, ni njegova gluma.

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
A to da je Bean mator za Neda... on i ovako izgleda mladje od ove sto glumi Catelyn, Armitage bi mogao sin da joj bude. Deca su morala dobiti par godina vise u odnosu na knjige, sto je prouzrokovalo da i svi ostali likovi ostare koju godinu.
Ko im je kriv sto biraju babe za glavne glumice, i sto paze na rejting? Poenta Martinovog setinga i jeste da deca moraju brzo da odrastu, i da nema vremena za igranje u pesku. Pa, Jon Snow ima svega 15-16 godina u knjizi, a Daeneris godinu vise. Halo! Meni je jasno da moramo da pazimo na modernu kvazi-moralnost i senzibilitet, ali da su imali vise cahones, pa da lepo puknu 15+ i idu sirovo, a ne u skladu sa parental guidance-om. Kao da se i u stvarnom zivotu ne desavaju ubistva, silovanja, i slucajevi kada te rodjeni brat proda za vec nesto...

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A nesto mi Lanisterovi ni u seriji ne izgledaju bas beningno.
I ne treba da budu... treba da budu mnogo gori!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke