Prikaz jedne poruke
Stara 16.5.2011, 22:33   #107
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Serija pocinje polako ali sigurno da odstupa od knjige i to ne bas uvek na korektan nacin:
Spoiler za za radnju:
pojavljuju se dijalozi kojih uknjizi nema, grade se odnosi medju junacima koji ne odgovaraju knjizi (eksplicitna homoseksualna veza Lorasa Tyrella i princa Renly-ja), Loras Tyrell je opisan u knjizi kao divan mlad covek "vitez bez mane i straha" a ovde je neki pederski ficfiric), dijalog Cersei i Roberta. Znacajno je promenjen sukob Eddarda Starka i Jaimea Lannistera da bi scena bila filmicnija - Eddard Stark i nije povredjen tako kako je snimljeno vec je polomio nogu..

Jeste jos uvek napeto i dosta dobro ali..moj utisak posle pet epizoda je da su knjige mnogo bolje, a odstupanja postaju vec zabrinjavajuca - dobro je pitanje kako je Martin to uopste dozvolio.
Eh, isti fazon kao sa Gospodarem, dalo se za ocekivati. Ipak, ono sto je tebi mozda promaklo ne znaci da ne postoji, i zato je mozda dobilo "zeleno svetlo".

Nisam gledala novu epizodu, ali npr.
Spoiler za poredjenje knjige i serije:
i te kako se moze naslutiti homoseksualna veza izmedju Lorasa i Renly-ja u knjizi! Ili, kako je Laime rekao, "Now sheathe your bloody sword, or I’ll take it from you and shove it up some place even Renly never found!"
To sto je Loras (mozda, verovatno) gej ne znaci i da nije divan mlad covek... zasto jedno iskljucuje drugo? Samo, buduci da je to delikatna tema, Martin nam je na podjednako suptilan nacin prikazao.
Uostalom, Renly je imao Rainbow gardu, zar ne?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Corwin (17.5.2011), zone2403 (17.5.2011)