Prikaz jedne poruke
Stara 29.3.2023, 23:47   #127
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Posle tacno 14 dana od porucivanja sa zvanicnog sajta, 8bitdo Pro 2 bezicni gamepad (crna varijanta) je stigao na kucnu adresu, pa evo prvih utisaka.

Cena je dakle $50, besplatna postarina i nije bilo dodatnih troskova sa carine.

Gamepad stigao dobro zasticen, u tvrdoj kutiji, bez ikakvih problema u tom smisla. Izabrao sam crnu varijantu, po meni izgleda odlicno i vec na prvi dodir deluje kvalitetno, udoban je, nema skriputanja, nista nije labavo, svi tasteri imaju dobar osecaj. Dimenzije su rekao bih standardne, s tim sto je malo zabacen unazad. Profil mu je nesto nizi nego na F710. Naravno, playstation layout je, sto sam i zeleo.

Definitivno je tih, sto sam takodje posebno zeleo, ni jedan taster nije glasniji od A B X Y, koji su isti kao i svuda pretpostavljam. Cak je i klik na analognim palicama tisi. U odnosu na Logitech F710 koji sam koristio, L2 i R2 su meksi i imaju duzi hod, sto je verovatno pozitivna stvar. Na F710 je otpor na L2 i R2 verovatno i prejak. Analogne palice su za nijansu nize i imaju manji hod, ali cim sam im stavio gumene kapice to je iznivelisano. Nije da je losa stvar, brze se sa njima reaguje.

Osim ovoga, glavna razlika je sto 8bitdo Pro 2 ima i dva tastera sa zadnje strane kojima moze da se stavi bilo koja funkcija. Mislio sam da cu ih slucajno nekad stisnuti, ali se to ne desava. Eventualno kada uzimam gamepad u ruke, a tokom samog koriscenja ne.

D-pad na ovom gamepadu navode kao jedan od najboljih, ali ga jos uvek nisam mnogo koristio, niti cu cesto. Svakako deluje ok, bez problema registruje svaki stisak i savrseno radi ako gadjas dijagonalu.

Gamepad je inace dosao sa punjivom baterijom koja je vec napunjena, navodno treba da traje 20h posle 4h punjenja preko kbala koji je stigao sa njim i preko kojeg gamepad moze da se koristi i kao zicani. Ono sto je meni bilo super, jeste da mogu umesto punjive baterije da koristim i dve AA baterije. Sjajan plan B.

Samo povezivanje je bilo izuzetno jednostavno i gamepad od prvog momenta radi besprekorno. Potpuno je kompatibilan sa svime sto sam probao i igre ga "citaju" kao da je Xbox kontroler. Ja sam ga uzeo za PC, ali on radi i sa Androidom, Apple-om, Switchom...

Sama bluetooth konekcija mi u stvari radi bolje nego 2,4Ghz wireless na F710, gde je umelo da prekida ako se ista nadje na putu signala. Za nekoliko sati igranja sa 8bitdo, sve je bilo apsolutno utegnuto. Ne mogu da izvalim da li postoji problem sa input lagom u odnosu na F710, tako da super. Inace koristim neki CSR 4.0 bluetooth usb dongle koji sam odavno narucio iz Kine za par dolara. Nula problema.

Vibracija je valjda standardna, ali o tome ne mogu mnogo jer sam je odmah ugasio. Ne volim vibraciju.

Na netu za gamepad njega postoji zvanicni software pomocu kojeg moze da se podesi sve zivo, meni jos nije trebao. uglavnom moze bilo koji taster da prepoznaje kao bilo koji drugi. Tasteri koji su sa zadnje strane su makroi, mogu da ponesu ulogu bilo kog tastera, ili kombinacije vise njih. Ja ih gledam vise kao rezervu ako neki drugi taster rikne. U software-u takodje mogu da se definisu dead zone na anaglonim stikovima, kao i to od kada i do kada ce gamepad da registruje stisak na triggerima, sto je po meni kul. Ako ne zelis, ne moras da ih stiskas do kraja, ne mora da ih registruje cim ih taknes itd.

I sto je isto super, na sajtu proizvodjaca mogu da se uzmu i zamenski delovi, ako nesto rikne, dosta toga je moguce samo zameniti za po par dolara.

Glavni problem sa ovom nazovi recenzijom je sto nisam do sada koristio DS4 ni XBOX kontrolere pa ne mogu sa njima da uporedim.

Slike ne vidim razlog da kacim jer su ljudi snimili toliko review-ova gde moze da se vidi u full kvalitetu i nasuprot ostalim gamepad-ovima. Ja cu samo da ostavim sliku pored F710 gamepada, koji me je lepo sluzio mozda i 5 godina, ali su ga analogni stikovi izdali (desni klapce, sto nije problem, a na levom vise ne radi klik, tako da u vecini igara sa trcanjem nisam mogao vise da trcim).

Samo oprostite za malo stroke i prasine.

Spoiler za 8BitDo Pro 2 i Logitech F710:


U najkracem, ako gamepad bude dugo trajao, verujem da cu i ubuduce uzimati isti. Ima bukvalno sve sto sam hteo od gamepada.

I jos jednom, hvala svima na svim preporukama. Ako budem imao sta da dodam posle jos koriscenja, ja cu dodati.

Poslednja ispravka: polarnimeda (29.3.2023 u 23:58)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (1.4.2023), DeCoy (30.3.2023), Gibli (3.4.2023), Juraj (30.3.2023), Mocko (30.3.2023)