Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2013, 16:52   #1105
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Melisandra zapravo uopste nije takva - zlobna i pokvarena, vec samo ima svoju veru u boga R'hllora i veruje da je on taj koji ce doneti spasenje svetu i kao takva postupa u skladu sa svojim verskim uverenjima a ne iz zlobe, pokvarenosti i pohlepe i tu se nikako ne moze staviti znak jednakosti izmedju nje i Joffrey-a odnosno njegove majke!
To sto su je tako prikazali u seriji je sasvim druga prica i ne bih zeleo da ulazim u to.
Hvala ti na pojašnjenju , ali se još uvijek u potpunosti ne slažem sa tobom. Znači u njena vjerska uvjerenja spada spaljivanje živih (ni krivih ni dužnih) ljudi (za svog boga vatre) i rađanje sjenovitog čudovišta poslatog da ubije Renlyja. Hmm, da zaista nije zlobna i nemilosrdna, uopšte.

E sad ako ovo sve nije tako u knjizi ša ću ja tu, ja se vodim po seriji, sad zasad sam pročitala samo prvu knjigu.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sto se tice Kathleen Stark, mogu da ti se ne dopadaju njeni postupci ali probaj da se stavis u njenu ulogu - sa jedne strane ima Jamey-a a sa druge strane su njene dve kcerke (ona veruje u to) zatocenice u Kraljevoj Luci i ona kroz oslobadjanje Jamey-a vidi jedini nacin da ih oslobodi i dovede na sigurno! Izgubila je supruga i njene emocije i ljubav prema deci prevladavaju razum, sto je za svaku majku koja voli svoju decu sasvim normalna stvar. Probaj da das odgovor sama sebi sta bi ti uradila u toj situaciji (osvetila se Jamey zbog Nedove smrti i time zrtvovala svoje kceri iako znas da to ne bi vratilo Neda niti nista promenilo na bolje ili bi probala da svoje kceri dovedes na sigurno makar to znacilo i oslobadjanje najveceg neprijatelja)!
Spoiler za Moze biti spoiler za kasnije dogadjaje:
Videces kasnije koliko su njena razmisljanja imala smisla i koliko bi bilo bolje da je Kralj sa severa slusao svoju majku, umesto sto je kao i njegov otac radio samo ono sto misli da je ispravno...

E sad ne mogu baš da se stavim na njeno mjesto jer sam još previše mlada da bih imala djece ili majčinske instinkte, ali mogu da kažem da ona ne razmišlja baš prije nego nešto učini, nego prvo skoči pa onda kaže "Hop"! Recimo mislim da bi bilo pametnije da su zadržali Jamie-a kao zatvorenika i pokušali da dogovore razmjenu (možda preko Belisha? ) nego da ga samo pusti da se vrati Lannisterima, bez ikakve sigurnosti da će dobiti svoje kćeri nazad.

Spoiler za veliki spoiler za Robba, ako niste pročitali A Storm of Swords ne otvarajte:
A Robb će na*ebati zbog ljubavi i zbog toga što je previše vjerovao ljudima oko sebe. Nije trebao kršiti obećanje dato Freyu (da će uzeti njegovu kćerku za ženu) (ma zapravo se nije trebao sa njim ni petljati) a ako ga je već i prekršio nije se trebao nastaviti sa njim dogovarati. Zbog toga će poginuti i on i Catelyn. Ovo me je neka budala ispoilerisala pa sam onda morala da odem i pročitam sve.

Ali uglavnom, zato sam i rekla da Robb nema šanse da dobije krunu, niti je ikad imao, previše je nagao, trvdoglav (na majku ) a u isto vrijeme previše vjeruje ljudima (ovo je na oca ).

Tako da nije da ja njega branim niti da mislim da je u svemu u pravu, samo mislim da bi bolje bilo da nisu puštali Džejmija.

Poslednja ispravka: SweetDalilah (6.4.2013 u 17:21)
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke