Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2013, 13:38   #1115
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Šta znam, nisam čitao knjigu (da li je to uopšte bitno ?) a sama serija kao da ima taj nedostatak epike. Fali npr epika kao u LOTR.
Nemam ništa protiv golotinje, ali kad god treba nešto epski da se odigra oni ubace par grudi u scenu.
Posle 21 sat gledanja videli smo jednu i po bitku, gomilu ubijenih karaktera/likova, svi nešto prete spremaju se ne znaju ni oni za šta (čekaju kraj sezone ?). Ovim tempom imam osećaj da će serija trajati minimum 10 sezona.
Da se razumemo gluma/glumci sve mi je odlično, međutim kad se uzme u obzir da je u pitanju fikcioni srednji vek sama serija je isuviše adaptirana za 2013 godinu. Svi u seriji imaju iq 150+ svi smišljaju planove, lukavi su i prepametni kao da smišljaju ko će biti na čelu u EU.
Dakle ubiješ gomilu bitnih likova poput Ned Štark-a i šta se desi ?
Ništa (još uvek nakon 11 sati - epizoda)...čak štaviše žena Ned-a pusti Džejmija Lanistera da ode...diplomatija.
Jedini razlog zbog kog gledam seriju je ona Emilija Klark, ovo sve ostalo je dobro urađena sapunica.
Koristis rec epski iako ona ne znaci ono sto ti mislis da znaci, ajde navedi mi broj velikih bitaka u Ilijadi, Beovulfu ili Kalevali.

Adaptirana za 2013. ovo stvarno nisi objasnio, kakve veze ima koeficient inteligencije sa srednjim vekom, verovao ili ne IQ nije mnogo porastao od pocetaka ljudske civilizacije, to sto par likova od stotina koji se nalaze u knjizi moze nesto da isplanira na osnovu poznavanja geostrategije i politickih prilika nije nikakva stvar, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puta se u knjizi ti planovi prikazuju kao glupi i neuspesni, pojedini srednjovekovni vladari su bili daleko sposobniji i uspevali su u ondasnjim prilikama da ostvare nesto o cemu danasnje funjare ne mogu ni da sanjaju. E da ako rukovodstvo EU postavljas kao primer pameti i inteligencije grdno gresis, tamo je inteligentan samo onaj prevodilac sto zna 70 jezika.

Pa kako sta bude, ubiju gomilu bitnih likova, jel to nije dosta razvoja price, imas dela u kojima od pocetka i kraja svaki iole bitan lik prezivi, samo uklanjanje glavnih likova je i vise nego dovoljan pomak u prici i razoju tog i ostalih karaktera.

A sto se sapunice tice cini mi se da je to jos jedna rec kojoj ne znas znacenje, po tvojoj logici je i Breaking Bad sapunica zato sto se ne odvija kao A Man Apart sa Dizelom.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
jaomile (7.4.2013)