Prikaz jedne poruke
Stara 8.2.2015, 12:48   #9206
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ toxic

Naravno da problem nije u filmu,vec u tebi i nama ostalima.
Spoiler za ...:
Tipa, crvotocinu su napravili sami oni iz budocnosti... a ko je njima napravio prvi put? Ili glupost gde jedan malo napredniji spejs satl koristi gravitaciju jbne crne rupe da ubrza,

Sto se tice c.r. tu se slazem.Sto se tice druge recenice to ti se zove "slingshot" i da li je realno...po meni nije.
Ali zato film i pripada S.F. zanru,zar ne.Osim toga bilo je i rijeci o tome na forumu.Mislim da je Player napravio fin esej o tome.

P.s. Da ti kolega zvjer nije nesto u rodu?!



Spoiler za ...:
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Ti gledas film sa naucne strane,a film nije dokumentarac da dokaze nesto,nego u sluzbi zabave.Takodje nemojte zaboraviti jednu stvar:NIKO ne zna sta se nalazi u crnim rupama kako su nastale i gde one vode,tako da mozda film za koji ti kazes da je debilan moze biti u pravu a i ne mora,poenta je nobody knows ....


Spoiler za Malo infoa van filma:
Sto se tice "podebljanog",plasi me da nisi u pravu.No vjerovatno nisi imao prilike da dodjes u kontakt sa takvim informacijama sto i nije neka bruka.
Kao sto rekoh u mom proslom postu,prvo imaginarno vidjenje i spominjanje crnih rupa vodi jos iz vremena inkvizicije(Nostra,Njutn i ostala raja-tacnije prvo spominjanje na naucnom planu je iz 1700 i neke).
Prvo otkrice c.r. putem "modernih" teleskopa se desilo prije nekih 20 godina.
Bese neki astronom koji je imao neku "manu" u oku koja mu je omogucila da vidi a svi ostali nisu.Pa su pomislili da nije prduvao u cabar.Tek kad su malo modernizovali teleskope dosli su do mogucnosti da vide isto sto ovaj jadnik/srecnik.

Dakle Nolan je vrlo vjerovatno povukao nesto informacija iz ovakvog stiva.
Prvobitno mislim na Nostru.E sad ono sto mene kopka jeste,sto se nijedan
filmadzija nije usudio da napravi svemirske brodove kruznog oblika.
Ako se pitate zasto,citajte von Danikena,Nostru,mada je ovo i u naucnim krugovima
priznato kao de fakto. Yep,imamo film Contact ali to nije to.

Poslednja ispravka: Mac4LiF (8.2.2015 u 12:56)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke