Prikaz jedne poruke
Stara 20.2.2015, 19:07   #202
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Ne brini, imam sasvim doboljno godina. Ne moras da mi objasnjavas TE jer iako nisam naucnik (mada, ko se sve danas naziva naucnikom i kakve se gluposti vode kao naucni radovi, mogao bih i ja da postanem), imam dovoljno znanja da mogu da izgradim svoje misljenje. Licno, svidja mi se TE koja je jako dobro podrzana i po mom misljenju najbolji pokusaj da se objasni razvoj zivota. Razlika je to sto ja iako volim nauku, prema njoj se odnosim kriticki, ne verujem slepo u nju kao ni u ostale vere, a ti si klasican clan verske zajednice nauke jer prihvatas dogmu koju naucnici serviraju isto kao sto rade popovi i onaj iz @decoyevog videoclipa, kojim je pokusao da ispadne smesan a ispao je nesto drugo, pa bi, bar kao moderator, mogao da se ostavi podsmevanja drugim clanovima foruma posto primetih da to voli da radi, a sve ostalo smatras iluzijom, obmanom, prevarom, optickom varkom...
Ne znam odakle ti ideja da ja slepo verujem u bilo šta. Samo osporavam tvoju tvrdnju da je nauka isto (ili slično) što i religija.
Propustio sam to u prethodnom postu, mada mislim da je neko pomenuo: sve naučne tvrdnje, teorije i hipoteze su po definiciji podložne preispitivanju i proveri, dok verske dogme to, opet po definiciji, nisu, nego se smatraju apsolutnim istinama.
I još nešto, što sam propustio u prethodnom postu: možda na forumu i zvuči kao da "naučnici" vređaju "vernike", ali u praksi je to obično drugačije - naučnici su bili ne samo vređani, nego i proganjani i ubijani od strane crkve i vernika, a i danas mnogi vernici nauku smatraju satanskom, a neke naučne stavove uvredom.


Mala digresija - ja bih, kao ljuditelj fantastike, voleo da postoje te natprirodne sile, magija i sl. Život bi mi bio i mnogo jednostavniji da su sve te religijske tvrdnje istinite, jer meni nije problem ni da postim (mogu da ne jedem po ceo dan, provereno u praksi), ni da obavljam razne rituale, ni da hodam peške do nekog mesta hodočašća (rekord mi je 61km), malo bih i skratio jezik ako se to od mene zahteva, ljudima pomažem i ovako, ne lažem, ne kradem, qrve ne jurim...

Poslednja ispravka: namcor (20.2.2015 u 19:28) Razlog: poslednji pasus
namcor je offline