Prikaz jedne poruke
Stara 24.9.2015, 23:09   #9864
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
dobro je da znam da nemam smisla za humor, da se uozbiljim.
Нисам буквалиста. Оно што сам написао није буквално, већ је упућено са пренесеним значењем. Шта је то толико смешно у том филму? Пиххх...више је за неки блажи смешак на лицу, него нешто више...
Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Stara skola humora kazes Ace ventura,American Pie,sta je sa tobom mladicu da ne kazem nesto teze.Nema pojma o humoru.Dzisus Krajst sta sve necu procitati.
Не кажем већ пишем, а друго, напиши нешто теже, што, па навикли сте на овом форуму да тероришете различита мишљења. А ако ти се не свиђа шта сам написао, настави да читаш туђе препоруке. Просто.

The Matrix
Једном сам га, пре неку годину, гледао на старом ТВ-у, са јако лошом сликом и утисак ми је био замагљен, али сада је он онакав какав сам и очекивао да ће бити. Свиђа ми се што је свет коминација сурове реалности и вештачке интелигенције, па се ту сав двобој одвија. Доста акције са чувеним slow motion сценама и занимљиви ликови, посебно агенти. Прича је одлична, а свет је, дакле, веома суров, па је за највише људи најбоље бити у илузији, јер већина данас живи слично ликовима из вештачки генерисаног дигиталног света, све им је супер, технологија, напредак, демократија, слободе, права и остале преваре које уче у школама.

Чувену трилогију су сви гледали, а ја по први пут са Блу Реј сликом. Нисам неки љубитељ трилогије, али ме прича, атмосфера и ликови одушевљавају. Да додам да ме филм благо подсећа на Equilibrium (а не знам зашто, ваљда је слична атмосфера, сва некако мрачна) и да ми је, још од када сам први пут гледао овo, ушло у навику да имитирам агента Смита док изговара чувено:”Mr. Aaandersonnn…”
Оцена 7,5/10.

The Matrix Reloaded
Бољи ми је од првог дела, више ми је легао. Просто – док је први ишао спорије, лаганим темпом и при крају убрзавао и био најбољи, у наставку има више мрака, акције, чувених сцена у парку, на путу итд, са ликовима попут Меровинџиан и савршене Монике Белучи, никада комичнијим агентима и наравно, Смитом, који је очигледно снага за себе у Матриксу, али упознајемо и Зајон и команданте итд, просто – садржајност филма је велика.
Оцена 8,5/10.

The Matrix Revolutions
Наставак који се одмах надовезује на претходни филм и који се тиче довршавања мисије у вези робота и Матрикса и свега око тога. Има мање акције, али не каска у занимљивости, а и сцене су одличне и филм ништа претерано не заостаје за 1. делом. Већини се не свиђа чињеница да се дешавање одвија много више у стварном свету, него у Матриксу, нека преувеличавања као и много других ствари (дакле, глупости), али као целина је одличан филм који заокружује трилогију и шта се могло више очекивати од финалне борбе, краја него то што је филм понудио. Знам, знам, већина већ негодује док ово чита, али хеј, то је моје и непроменљиво мишљење.
Оцена 8/10.

Dark Places
Држао сам неких месец дана ово и двоумио се, али филм је заиста добар. Мало је додуше чудан, нетипичан, али са добром причом и глумом, пре свих прелепе Шарлиз Терон. Филм је рађен по књизи, па стога носи одређене критике, ништа ново, али невезано за то је и више него гледљив. Свиђа ми се и нарација, а посебно тај мрачан тон присутан током целог филма. Да не описујем више – препорука.
Оцена 7/10.

Insidious: Chapter 3
Реткост је да хорор, посебно како иду наставци, одржава ниво у довољној мери. Трећи део овог хорора је дефинитивно одличан и мада сам испао из приче ранија 2 филма, прича овог филма је добра, добро дочарана, са уверљивом глумом. Музика је доста језива, има пар препада у одређеним сценама и надам се наставку, јер има материјала. Филм делује невезано за претходна 2 филма, али је повезан по питању генералне приче. Ко воли хороре, нека одгледа целу (тренутну) трилогију. Од мене, велика препорука.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke