Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2015, 22:48   #9877
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Mad Max - Fury Road (2015)

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max_fury_road/

Pre nego što kažem par reči o novom Maxu da ukratko kažem i nekoliko reči o predhodna tri filma u kojima je glumio Mel Gibson, prvi deo je ok ali ne izaziva mi želju da ga gledam ponovo, drugi deo je već zanimljiv i po meni najbolji deo u serijalu prvi pravi post apokaliptični Mad Max film i jedan od najuticajnih filmova na druge medije, treći deo ću pamtiti samo po muzici Tine Tarner i to je sve.

E sad Fury Road film koji je po ocenama na nekim sajtovima bolji od predhodna tri Mad Max filmova i koji su mnogi hvalili do nebesa pre svega zbog akcije i vizuelnih efekata i složiću se da sve to izgleda impresivno medjutim kad sve to ostavimo po strani i dodjemo do činjenice gde je film najviše podbacio a to je Max lično koga ovog puta igra Tom Hardy i u ovoj ulozi mi se nije dopao, sve vreme dok sam gledao film više bi voleo da je Mel Gibson bio u filmu možda bi mi bilo zanimljivije, Šerliz Teron se nakako više ističe ulogom Furiose nego Hardy kao Max možda bi pravi naziv filma trebao da bude Furiosa - Fury Road, što se tiče negativca mogu da kažem da je Immortan Joe dobro odradjen lik i trenutno najbolji negativac što se tiče Mad Max univerzuma tim delom je verovatno zaslužna i maska koju nosi na ustima i takodje njega igra isti glumac koji je igrao i negativca u prvom filmu.

Takodje ću napomenuti da mi je film posle nekog vremena bio naporan za gledanje pa sam jedva čekao da se sve završi, ukratko film je prosek čiji je najači adut akcija i efekti.

Ocena: 6/10


Poslednja ispravka: sloba89 (25.9.2015 u 23:01)
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke