Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2015, 3:34   #10132
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE REVENANT


Epska biografska drama/western u reziji meksickog rezisera Alejandro González Iñárritu.
Glavne uloge Leonardo DiCaprio i Tom Hardy.

Film u svoj svojoj vizualnoj raskosi prati dogadjaje izvidnika Hugh Glass(Leonardno D.) koji predvodi grupu trapera koze,koji pokusavaju da zarade boreci se protiv Indijanaca i surove divljine.Glass biva napadnut od strane grizlija i biva napusten od strane svojih ''prijatelja'' krece u epsku pustolovinu prezivljavanja vodjen osvetom i pukim nagonom za prezivljavanje.
Tom Hardy glumi glavnog antragonistu Fitzgeralda,bivseg zatvorenika sa bolnom proslocu koji je zasluzan za napustanja Glass-a ostavljajuci ga na milost Indijancima i divljini.
Film je takodje pun sanjivih/simbolicnih scena Glassa gde se javjaju njegova zena i sin,koji ga tereju da ide napred.

Film je vizualno nesto najlepse sto sam video u protekloj godini,sa neverovatnom kamerom i scenama okrutne divljine severozapadnih bespuca Amerike.Cesto sam se zapitao kako su ovo snimili.
Muzika je isto perfektna,samo mi je zao sto nije vise zastupljena.
Mane filma po meni:
Likovi nisu bas dovoljno razradjeni(osim dva glavna lika) a i njihovi motivi nisu bas najjasniji uzimajuci u obzir da film traje 2.5h...

Zavrsnica filma je po meni maestralno uradjena,ostavljajuci gorak ukus u ustima.

I za kraj pitanje da li Leonarno zasluzuje Oskara za ovu ulugu?
Odgovor je da i ne.Ovo nije njegov najbolji film i najbolja uloga ali je definitivno fizicki najteza.Hardy je po meni isto bio odlican glumeci sebicnog trapera,koji zeli da pocne ispocetka.

ps.
Kada uporedim ovaj film sa SW(prvenstveno sa tehnicke stane) koji je bio najiscekivanji film godine vizualno veoma jak sa filmom Revenant (i ako im tematika nije ista),Revenant izlazi kao apsolutni sampion.
Zao mi je sto sam ovo morao reci kao fan SW ali ovaj film mi deluje kao preko potrebno olaksanje i vracanje vere u poljujanu filmsku magiju.

8/10
Obavezno gledanje.

Poslednja ispravka: Ekiman (27.12.2015 u 9:09)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
Miki1987 (5.1.2016)