Prikaz jedne poruke
Stara 1.10.2010, 13:57   #1932
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 (x86)

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Uđi u regedit, pa u Edit/Find nađi ime tog fajla.
Tako izgleda obično kad nešto nepotpuno deinstaliraš pa ostane neki "rep" koji kompjuter pokuša da pokrene pri bootovanju, ali ga ne nalazi jer je, jelte, obrisan.

Jedino da iz msconfiga pokušaš da protrkeljišeš spisak programa koji se startuju sa Windowsom pa da pokušaš da zaključiš koji si skoro nešto čačkao, ili ga je možda čačnula neka igra ili aplikacija koja je nedavno instalira, ili je možda u pitanju nešto što si deinstalirao, ali nije moglo sve da se deinstalira jer je program bio "lokovan".

Meni se to gotovo redovno dešavalo kad sam testirao UPS-ove. Deinstaliram ja program, ali ostane servis koji služi da uradi pravilan shutdown kad se isprazni baterija na UPS-u (pošto je "u upotrebi", nije uspeo da se deinstalira). I onda stalno pri pokretanju Windowsa ispadaju kojekakvi warninzi, slično kao kod tebe.


EDIT
Sad pogledah na Googletu i ne pojavljuje se nigde direktno ime fajla koji ti program prijavljuje, ali ga prijavljuje kao primer ključa u registryju kad je računar zaražen trojancem Vundo. Doduše, ne mogu da tvrdim da li je taj fajl samo primer, ili je stvarno deo trojanca.

U svakom slučaju, evo ti ključ u kome se pojavljuje taj fajl, pa ćeš moći da ga nađeš i izbrišeš:

Kod:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, MSSMSGS=rundll32.exe winybl32.rom,YVDryeVExK
Ako ustanoviš da je kod tebe ipak trojanac, onda potraži na Netu program Vundofix ili nešto u tom fazonu. Vundo je vrlo gadna stvar i moguće je da ćeš morati da ćeš morati da ga čistiš iz Safe moda, i pride uz pomoć programa Unlocker (jer ne dozvoljava da se fajlovi obrišu).

Poslednja ispravka: VojaM (1.10.2010 u 14:14)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
miša topola (1.10.2010)