Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2010, 23:11   #57
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

^ A Srećni ljudi, Bolji život i ostali smarajući sadržaji (uglavnom iz doba paleolita)? Ja ne gledam i ne želim da gledam njihov program, a oni mi kažu to je servis svih građana, to građanima ide u prilog bla bla bla, moraš da plaćaš.
Sve to me podseća na neke srednjevekovne feudalne poreze i namete.Ne volim kad me neko primorava da platim neku nepostojeću dažbinu.I naravno, uvek je tu sumnja šta se uradi sa tim novcem, ko se tu sve "ugradi".Zar im je pored ogromnih suma od marketinga potrebna i pretplata? Šta mislite, koliko je koštao minut reklame u toku finala Dejvis kupa? Ili neke atraktivne utakmice LŠ? Ili neke ultra-mega-giga gledane serije? Ja ne mogu da shvatim da je sve to nedovoljno.Ili kradu ili imaju veliki broj nepotrebnih troškova/radne snage.Ili su jednostavno pohlepni.
Ne platim softver kom je cena "doživotne" licence 20$, a platiću 6k dinara godišnje nešto što uopšte ne koristim (ne gledam, ne čujem, ne podnosim).Kao kada bi sada neko došao i rekao mi "Pogledaj kako je lepo ono cveće tamo i kako lepo miriše, moraš da platiš zato što imaš mogućnost da uživaš u tome, iako je ne koristiš".

I uopšte, ceo taj naziv "javni servis".Kakve koristi imam od njega.Da stavim na stranu kvalitet programa (o ukusima se ne raspravlja :P), kakve korisne informacije mogu da dobijem, a da ih već ne mogu dobiti sa neke druge strane? Stanje na putevima, vremenska prognoza, najnovije vesti? Na svakoj TV i radio stanici, na skoro svakom sajtu sve to možemo videti.I imamo li mi uopšte načina da utičemo na uređivačku politiku RTS-a?Puštaju šta god oni žele.Mislim, trebali bi malo da obrate pažnju kad neko kaže da ga je smorilo što se Srećni ljudi repriziraju po 89. put.

Nisam prznica, niti gunđalo, ali imam opravdane razloge zašto ne plaćam, niti ću plaćati pretplatu (da ne kažem harač )
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
3LANCER (10.12.2010), Lich_king2 (10.12.2010), Marshall George (10.12.2010), Pedja_Nbg (15.12.2010)