tema: WOW kutak
Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2011, 11:15   #10786
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Vec je bila rasprava... igra verovatno nece preci u free2play...
Zashto bi se neko odrekao skoro milijardu dolara godishnjeg profita, zato shto se nekolicini igracha ne svidja neshto u igri?!
Kao i uvek, ljudi su se nauchili i zasitili, pa misle da je ono pre bilo bolje, a zapravo i nije... bilo je samo drugachije, i ono shto je bitno, bilo je novo!
Chinjenica je da je dosta toga sada olakshano, ali da se tek sada pojavila ova igra, i da ste tek sada krenuli da igrate, bilo bi vam veoma interesantno...
Svi kukaju kako im nedostaje s1/2/3, a ono bilo neizbalansirano za plakanje... ali je bio nov koncept, pa je ljudima tada bilo interesantno, a onda su se vec navikli...
Svi kukaju za vanilom kako je tada sve bilo teze i ovo i ono... nije bilo mnogo teze, kolko je bilo mnogo vishe vremenski konzumirajuce (besomuchno grindanje reputacije sa AD, da bi uopshte mogao da udjesh u naxx, isto takvo grindanje raidova i retardiranih questova da bi dobio aq gear delove, same thing za mc...).
Istina je da su pravili gomilu glupih i prelakih stvari (tipa KZ, wotlk naxx(znatno uproshceni encounteri), ToC...), ali uglavnom su stvari bile podjednako teshke i interesantne/kompleksne kao u vanili...
I ne moze se porediti to, na osnovu toga shto je sada guildama potrebno da ochiste sve na hc nedelju dana, a tada im je trebalo mesec dana...
Jednostavno sada imaju mnogo vishe resursa, znanja, iskustva, prakse, uigranosti, da bi bili u stanju da odrade to...
Inache... chinjenice neke... Arena je ubila world pvp, instance queues su ubili socijalni deo WoWa, upoznavanje sa ljudima, komunikaciju i interakciju...pre si znao ko je kakva osoba, a sada se samo gleda ilvl i achi... No, ja (dok nisam prestao), i dalje sam vishe uzivao da igram sa ljudima koje znam, i da chekam i po 2 sata da dodju online, i onda lagano, za 2 sata uradimo hc, i u medjuvremenu se na VT odvalimo od smejanja, zezanja, namerno namestimo da ubiju maga, jer uzivamo da slushamo kako kmechi na Vt, itd... Niko ne brani ljudima da i dalje to rade i tako igraju... Jednostavno sve ono shto je WoW postao sada, je samo ostvarenje onoga shto je vecina igracha zelela, i sada radi to... jednostavno ljudi uvek teze konformizmu, i da na shto lakshi nachin budu shto uspesnjiji... mogao bih da navedem gomilu primera (iz wowa, naravno), koji su doveli do ove situacije sada, al me mrzi da kuckam atm... al poenta priche je 'trazili ste - igrajte!'.
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pivalica na korisnoj poruci:
miloshbg (30.4.2011)