Prikaz jedne poruke
Stara 26.9.2006, 23:02   #1
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Slike sa mobilnih telefona

Ideja teme je da postavljate razne fotografije slikane digitalnom kamerom vašeg mobilnog telefona. Pre nego što počnete uploadovati slike, imajte u vidu ovih nekoliko pojedinosti:


▪ Nije bitan sam kvalitet fotografije, gledano sa tehničkog aspekta. Dakle, uopšte nije važno da li ste slikali kamerom od 2, 3, 4, 115 ili 0,3 megapikesla, da li je rezolucija premala, da li su boje dovoljno oštre i sl. Bitan je sam momenat slike, tematika i ideja. Što opet ne znači da postavljate sve i svašta, kao što su previše zamućene slike, ili slike na kojima se ništa ne vidi usled slabog ili nikakvog osvetljenja.

▪ Postavljate slike najrazličitijih tematskih okvira. Priroda, vaše okruženje, ljudi, životinje, automobili, zanimljive siutacije, gotovo sve. Ali, zaboravite na sve slike uvredljivog sadržaja, slike koje ugoržavaju nečiju privatnost, koje reklamiraju nešto ili nekoga etc. To nam sigurno ne treba.

▪ U poruci sa slikom ostaviite i mali komentar, nekakv opis onoga što ste slikali, ne mora to da bude novela od ne znam koliko hiljada karaktera, već kraće predstavljanje slike - gde je slikano, šta je slikano (ukoliko je demistifikacija potrebna), kojim modelom naravno, koje doba dana, uslovi i tako dalje.

▪ Komentarišite slike ostalih članova, pohvalite, pokudite, pitajte za savet.


Ujedno, ovo je i dobar način da se prikažu mogućnosti digitalne fotografije kada je u pitanju mobilna telefonija, kao i da se praktično pokažu kvaliteti fotografija pojedinih modela telefona.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke