Prikaz jedne poruke
Stara 3.10.2013, 8:31   #971
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa još i miš i tastaturu da zakače i ove konzole postoaju pravi pravcati PC optimizovan za gejming. Onda da omoguće dual-boot sa nekim Linux distrom i da bacim desktop u kantu i kupim PS4 bez razmišljanja.
Steam Machines ti se smese ako zelis takvo iskustvo...

Konzole su zatvoren sistem, nemoj nikad da ocekujes da ce i jedan proizvodjac dozvoliti tako nesto, iako je verovatno hakovanjem moguce dobiti takav rezultat. Recimo PS3 je imao mogucnost instaliranja Linux-a, ljudi su radili cool stvari sa njim, ali cak i sa Linuxom jedan deo hardvera je bio van domasaja i performanse nisu bile bas zadovoljavajuce. Posle prvih naznaka moguce piraterije, Linux podrska je odbacena i od toga vise nema nista.

Verujem da ce jednog dana neki haker provaliti kako da pokrene Win ili neku Linux distribuciju na ovim konzolama, ali nemoj ocekivati cuda. Ako hoces otvorenu platformu optimizovanu za gaming (ne u istoj meri kao konzole, ali opet optimizovanu) bolje baci pogled na Steam Machines.

Sto se tice podrske za mis i tastaturu, ne znam sto se ljudi toliko loze na to kad je podrska gotovo zagarantovana. Vec sam pisao o tome. Nema konzole jos od PS2 koja nije imala na ovaj ili onaj nacin podrsku za mis i tastaturu. Na PS3 sam Crysis 2 igrao sa misem i tastaturom bez problema. Mislim, na kraju krajeva, developeri su ti koji daju podrsku za ovaj nacin igranja, ne Sony.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke