Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2014, 4:25   #7358
Alterego
Novi član
 
Član od: 11.11.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Neko moje vidjenje Oskara..

Slazem se sa cinjenicom da je u poslednje vreme sve ispolitizovano, i mislim da se Oskar sve vise fokusira na to kakvu poruku i sliku salje u svet nego samom glumom i nacinom izvodjenja u cemu bi valjda i trebalo da bude poenta na filmskom festivalu.
Samim tim film poput, 'Vuk sa Vol Strita' nije pogodan za glavnu titulu s obzirom da prikazuje previse moci, droge i pozude sto automatski i njegovog glavnog aktera izbacuje iz trke za istu, i ako je po meni jos jednom pokazao da moze veoma dobro da odglumi i u drami i komediji, romansi i sta god vec da mu je 'namenjeno'..
Dok pak sa druge strane njegov kolega Metju takodje glumi u filmu kom ima narkotika i pozude ali je tematika, jelte poucna, iliti prihvatljivija i moze se odati pocast svim zrtvama tada dosta manje poznate bolesti.
Ne kazem da je ne zasluzeno, Metju je po meni odlican glumac i u ovom filmu je zaista brilirao, vec je 'krivica' sto se uopste dovodi u ovakvu situaciju da jedan glumac 'izvisi' za Oskara zbog ranijih 'gresaka'.
Za film '12 years a Slave' takodje mislim da je dosta uticaja imala tematika, film jeste dobar ali je to takodje bitan deo americke istorije o rasizmu i potresna prica, reziser crnac i nagradu proglasava Will Smith, fuckin' american dream.
Sto se tice 'Gravity' slazem se oko dostignuca koje je postigao, jedan od po meni retkih filmova koje vredi pogledati u 3D verziji (pored mozda jos 'Life of Pi' i 'Deca spijuni' ), apsurdno bi bilo da je dobio neku nagradu oko radnje u filmu, posto kako je neko ranije napisao samo je jos falilo da je krokodil napadne u onoj barustini i da i njega prezivi

Oko glavne zenske uloge i sporedne muske se u potpunosti slazem..

P.s i dobro je sto nismo krenuli raspravu oko haljina, posto ponekad imam utisak da se na dodeli i o tome vise prica nego o samom filmu
Alterego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke