Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2014, 16:14   #1795
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Posto sam odgledao ovu sad epizodu, moram priznati da je bila prilicno dobra, skoro kao kontrateg prethodnoj katastrofi.

Na severu su sve uredno sredili kao da su ocekivali negodovanje od prosle nedelje, sad vise nije gamebreaking vec samo mala nepotrebna distrakcija.

Sansin deo je vise nego dobar, tu stvarno siju sto su odradili, Deneris kad bi drzali ovako da se samo vidi da je ima, to bi bilo idealno. Ostatak iako ne momente dobar, nije preterano bitan, sto je paradoks da pored toliko materijala oni stavljaju toliko filera.

Ali posto je sve to receno, moram izneti najvecu zamerku na seriju do sad, posto je ova epizoda mozda bila i najgora po tom pitanju. Serija je haos, ja zaista ne znam kako ovo prati neko ko ne zna o cemu se radi iz drugih izvora, deset skoro nepovezanih tokova radnje, sa po 5 minuta po epizodi, zaista haos a da ne kazem 45 minuta dosadjivanja pa neki zanimljiv lik preuzme zezlo.

Serija je obecavala drugu perspektivu, ali ovo nije druga perspektiva ovo je najgore "na pola puta" sto su mogli da smisle, narativ se raspada, a nacina da se to popravi ima veoma malo, nesto mi je pala na pamet 4 sezona Arrested Developmenta, mozda da tako rade, ne kao u knjizi uzak fokus na perspektivu lika nego jedna epizoda prati liniju price oko Arje iz dosadasnje perspetive, pa King's Landing, pa Sever pa Esos, ili po pola epizode, ili trecinu samo da se zna sta se gleda i da se dogodi nesto zanimljivo, a ne ko sam svaki lik po 2 minuta, da i dalje je tu, i ne, ne radi nista iole zanimljivo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke