tema: [Mobilni telefon] Alcatel OT-995
Prikaz jedne poruke
Stara 16.8.2012, 19:45   #3
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

OS / Softver:
Telefon dolazi uz Android OS v2.3.6. ( Gingerbread ) uz najavljen oficijalni apgrejd na v4.x
O veriziji 2.3.x se vec sve zna pretpostavljam, ali ono sto sam primetio da je drugacije na Alcatelu je launcher, u pitanju je ONE TOUCH Launcher koji izgleda lepo, zanimljivo i 3D. Dakle home screen je u 3D-u ali i 2D pa se šalta standardno levo i desno ili kada je u 3D onda home screen- ovi okreću u krug. Takodje i taster za otvaranje liste svih aplikacija se sada vrti gore dole a ne levo desno. Evo snimak koji sam nasao na yt koji najbolje objasnjava.

http://www.youtube.com/watch?v=A47m-4Ypp7E

Telefon dolazi sa dosta aplikacija vec instaliranih na sistemu kao i nekoliko igrica koje sam samo isprobao da vidim sta su jer nesto ne planiram da koristim telefon za igrice. Softver za reprodukciju videa je tu za pustanje snimaka koje se zabeleze kamericom, ostale formate ne prepoznaje tako da sam koristio Vplazer kako bih pustio mp4,mkv, avi. Ima svoj neki brauzer koji odradjuje posao ali sam po preporuci Freška ubacio Dolphin Browser i mogu reci da je super. Uz telefon je isao OfficeSuite ali sam instalirao OpenOffice za svaki slucaj tako da citanje office format fajlova nije problem. Kao i adobe reader za pdf. Za muziku je uz sistem bio instaliran Play Music program koji je sasvim ok. I jos gomila aplikacija kao google+, tweeter, facebook, gmail,news and eather , nekih programa za chat ili messeging , zoutube... i 90% njih nazalost ne moze da se izbrise a nervira me sto se stalno javljaju u listi running procesa i ako te aplikacije uopšte ne koristim niti se nalaze na home screen ili kao widget.


Wireless/Bluetooth, i transfer fajlova preko USB Kabla:

Vajerles je dobar, jedini problem je sto mi se cini da jačina signala koju prikazuje kada je aktivan u gornjem delu ekrana pored sata, čini mi se kao da nije bash realna. U glavnom pokazuje jednu eventualno dve crte od 4 i ako se ruter nalazi sprat ispod mene ( ha-ha komšija! ) . Kako sam pročitao na netu, 4 crte se mogu videti samo ako se sedi pored samog rutera. Mada iako prikazuje samo jednu dve crte internet radi bez problema. Mereno preko Speedtest aplikacije ping je bio oko 55 a vukao je brzinu od 4/1 Megabita ( ne znam koji net/ paket koristi komšija )
Blutut je 3.0 i radi svoj posao, nema sta puno da se objasnjava , radi bez problema i sa kompom i sa ostalim telefonima.
Prebacivanje fajlova sa kompa na telefon ide brzinom od oko 4 do 4.5 megabajta/s dok je sa telefona na komp brzina od 14 -15 megabajta/s ( reč je o prebacivanju sa kartice od 4GB koja ide uz telefon).

Baterija:


U pitanju je Li-Ion 1500 mAh. 3G i GPS su konstantno isključeni Pošto sam ga prvih par dana čačkao poprilično baterija je trajala oko jedan dan ( dakle od nekih 10h ujutru do oko 1h posle ponoći, znači ne 24h) , a pri tom je wi-fi bio upaljen i korišćen bar 4 sata , isprobavane aplikacije, instalirane, brisane , plus oko 15ak min razgovora nekoliko sms-a, oko 50ak slika, i bar 15-20min snimanja video zapisa ( posle pregledanja istog )..
U situaciji kada sam umereno koristio vajerles ( 15-20min ) po koju sliku i snimak i oko 15ak min razgovora baterija je trjala malo vise od dan ipo.
U situaciji sa jako malo vajerlesa (par min da se proveri pošta), nešto malo muzike preko slušalica (~1h), sa oko 25min razovora i toliko poruka, i po koja slika, baterija traje malo preko 2 dana. (ako računamo idle stanje preko noći od nekih 7 sati, tu se potroši oko 2-3% baterije).
Predpostavljam da bi baterija trajala možda 3 dana ili više ako bi se telefon koristio samo za razgovor i sms ( ako ikad budem to uspeo javim )
Kada se baterija istroši skorz, dakle kad se telefon isključi, potrebno je oko 3,5 sata da bi se napunila do kraja 100%.
Rekao bih neki standard za današnje smart telefone sa ovog cenovnog ranga i mogućnosti.

Zaključak:
Prelazak sa „oldskul“ telefona kao sto je Sonyericsson k550i na ovakav telefon, razlika je drastična, tako da možda nisam relevantan da cenim da li je telefon nešto posebno dobar ili loš, tj rećiću da nije loš ali da li je preterano dobar za svoj cenovni rang u odnosu na konkurenciju i ono što nudi, to već ne znam. Ja sam zadovoljan i nadam se da će da potraje. I nadam se da će ovaj android v4.x stići kako je i najavljeno a to je septembar ove godine.

Poslednja ispravka: GoranSTX (30.8.2012 u 13:23)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
hitgrap (17.8.2012), Kidja (19.8.2012), Luka Filipovic (16.8.2012), mp3lopov (16.8.2012), Stefan programer (29.1.2014)