Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2011, 12:35   #291
Bacago
Novi član
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 "Jadni servis"

A jel neko ovde pisao o problemu na koji je Kuzma ukazao? Ili samo o sadrzaju na RTS? Da rezimiram i dodam koju.....
Ne svidja vam se RTS, nemojte da ga gledate. Placate pretplatu? Pa sta cu vam ja, zakon takav, nepravedan ali takav. A jel vi znate da pretplata na RTS ne ide u kasu iste kuce? A vi bi da uticete sta cete da gledate? Zao mi je, ali tu ekskluzivu ima drzava (kakva god da je vlast). Podsjeticu da je prije nekog vremena drzava (namjerno ne kazem vlast) insistirala da se prenosi skupstina a ne Liga sampiona, pa je placena debela kazna zbog krsenja ugovora o pravu prenosa. Jedini nacin da svi dobiju ono sto zele jeste osnivanje kanala TV Parlament i da tu idu prenosi Skupstine, sudjenje Seselju i ostala sado-mazohisticka *****a, pa ko voli da se kupa u ******* nek izvoli. Ostaju dva kanala za javno dobro i kulturu (RTS1) i sport i zabavu (RTS2). Sve ostalo je...hm...bezveze.
Ajmo sad o realnom problemu, odnosno da se vratimo malo na tekst MK. Sta to bi, neinformisanost novinara? Ili da se bolje izrazim neznanje i lijenost? Zaista je zabrinjavajuce da novinari (i to ne samo na RTS) budu toliko neupuceni u IT/VG/software/hardware industriju. Ja razumijem otpor kod starijih (do odredjene mjere), ali da mladji svijet ima otpor to je vec opasno. Izgleda da smo kao drustvo zamislili da minimalizam podrazumijeva duhovno/kulturno/misaono, a ne materijalno. I umjesto da mediji budu ti koji edukuju i objasnjavaju siroj javnosti sve aspekte koriscenja racunara, postali su sredstvo zaostalih, nestabilnih, uplasenih, senzacije zeljnih, opterecenih i raznih "nih". Sredstvo koje ubija i najmanji trag svjetlosti. Kad to prenesemo na problem, umjesto da je autor prvog priloga upitao nekog nesto o pirateriji, pa ukazao na problem i na kraju ponudio rjesenje, on je preskocio sav sistem i odmah pozvao na pravljenje lomace. Isto je uradio i autor drugog priloga. A gdje je kritika istih tih "zabrinutih" koji pustaju djecu od 7 godina da igraju nesto sto nije primjereno za njihov uzrast? Nema? Pa naravno da nema. Zasto? Zato sto je tesko razmisljati, a lako rusiti.
Dakle, potpuno besmislene zahtjeve za ukidanje pretplate i promjenu programske seme treba promijeniti u zahtijeve za promjenu urednika ili novinara. Urednika, zato sto je morao da intervenise, a novinara zato sto je neznalica. Nije novinar neznalica, nego je dobio zadatak? Khm, khm...Ma nemoj mi reci samo: Ja sam izvrsavao naredjenja. Ti izgovori su potroseni prije 65 godina.
Bacago je offline   Odgovor sa citatom ove poruke