Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2012, 12:16   #91
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Spisak romana sam preuzeo iz "Enciklopedije naučne fantastike" ("Prosveta", Beograd, 1990) Zorana Živkovića (ovdašnjeg istaknutog, ako ne i prvog, stručnjaka za sve što ima veze sa SF), koji (sa sve svojim doktoratom iz oblasti naučne fantastike i višedecenijskim bavljenjem ovim književnim žanrom) izgleda ne može da se meri sa nekim ko uređuje sajt za koji si dao link.
Jbg (), ko radi taj i gresi! Evo, sta kaze wiki:

Published screenplays and teleplays
Phoenix Without Ashes (original, unaired and unaltered, Writers Guild of America Award-winning teleplay) published in Faster Than Light (1975, Haper & Row), alongside original stories by George R.R. Martin and Ben Bova, and reprints by Isaac Asimov.
The City on the Edge of Forever (1996) (Star Trek episode, original screenplay, with commentary. For an in-depth review of this book see.[38] This script was also published in Six Science Fiction Plays (1976) edited by Roger Elwood)

Doomsman ima ispod 80 stranica malog fonta, tako da to ne moze nikako biti roman, vec novela, kao sto sam vec na nekoliko mesta procitao. Drugo, taj sajt u kojeg sumnjas je iskljucivo posvecen Ellison-u..

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
"Poljubac pauka" i "Mreža grada" jesu romani Harlana Elisona, ali nemaju nikakve veze sa naučnom fantastikom (prvi, koji govori o nekakvoj zvezdi rokabilija, zapravo je nafrizirana biografija Elvisa Preslija, a drugi je priča o članu izvesne maloletničke ulične bande i njegovim nepodopštinama - ako je verovati "Vikipediji" - vidi "plot summary" za oba navedena dela), pa ih je Z.Ž. preskočio pri opisivanju opusa H.E.
Ja sam mu samo naivno poverovao, pa sam se prešao.
U pravu si! Ispada da mu je jedini SF roman 'The Man With Nine Lives'..

Citat:
His first novel was non-SF, Web of the City (1958), based on his experiences after joining a street gang. So The Man With Nine Lives is his first SF novel, and arguably his only one. (I have the perhaps mistaken impression that Spider Kiss (1961) is not SF. Doomsman (1967) was so bad that he destroyed copies of it for a while -- and as it was a Belmont Double it may not have been novel length
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
I za kraj (u duhu Božića ):
Jbm mu mater, šta će ti ovolike psovke?


nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke