Prikaz jedne poruke
Stara 19.8.2009, 9:04   #84
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Овај се баш ућутао!

Пре неки дан сам помагао другарици да "поправи" комп. Симптоми су били следећи:
- када се упали, ништа се не дешава, врти вентилатор на процесору и то је то. Од БИОС-а ни трага ни гласа.
По њеној причи, једног јутра је хтела да га упали и то је почело да се дешава. После отварања кућишта, нашао сам један кондензатор на поду. Таман сам се обрадовао да сам без велике муке решио проблем, кад Марфи покуца на врата већ следећег дана. Купио сам јој нову плочу: АСУС M4N78 (пре тога је била нека БИОСТАР нпр. 690 или тако нешто, заборавио сам модел), убацио процесор (4000x2), кад оно исти симптоми. Сад ми ништа није јасно? Да ли је и напајање (неки кинез од 400W стар ~2. године) отишло у вечна ловишта? Први пут кад сам га упалио са новом плочом, завртео се вентилатор на процесору, па је стао, па се опет завртео, па опет стао. Након тога се приликом паљења врти вентилатор, али су симптоми исти као и са старом плочом. Још нешто: Њено напајање има 20-пински, а не 24-пински кабл. Да ли је можда мало "струје" узрок овоме (мада је са таквим напајањем комп радио претходне две године)?
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke